מתאמנים עם שעוני גרמין: כל הפיצ'רים המיוחדים שישדרגו לכם את האימונים

ספורט ועזרי אימון, הולכים ביחד מזה שנים רבות. אם ניקח לדוגמה משקולות יד לשם שיפור הכושר בסוגי ספורט שונים – קל לאלתר עזרים מסוג זה. אין ספק, שלאורך ההיסטוריה הונפו אינספור משקולות מאולתרות כאלה ואחרות. כיום, ניתן לרכוש עזרי ספורט בכל חנות ספורט ממוצעת, במבחר ענק. אך למעשה, עולם עזרי הספורט התקדם ולמעשה זינק, הרבה מעבר לכך. כניסת המחשוב לתמונה, שינתה את התמונה אם ניתן לומר כך, מהקצה אל הקצה.

לא רק מדידת זמן

מדידת זמנים, היא צורך בסיסי בסוגי ספורט רבים. לא בכולם אמנם. אך באלה שבהם היא קריטית, החיפוש אחר פתרון מדידת זמן מדויק ועקבי, היה חיפוש מתמיד. זאת, עד שהתפתחה טכנולוגית ייצור השעונים המדויקים. המחשוב הכניס לכך אלמנטים של מזעור והקל על השימוש הרחב באמצעי מדידה מדויקים. מעבר לספורט התחרותי עצמו, ישנו נושא האימונים. מדידת זמן תורמת מאוד גם כאן. אך אם תיגשו לספק של שעוני ספורט, דוגמת גרמין, תגלו ששעונים אלה מספקים הרבה יותר מאשר יכולות סטופר, מדידת זמן לאחור וכדומה. ישנו יבואן רשמי של שעוני גרמין בישראל – חברת רונלייט. תודות לכך, ניתן להשיג את כל קשת המוצרים של חברה זו. מה עוד היא מציעה אם כך?

פרופילי אימונים מוכנים מראש

במכשירים משוכללים אלה, ניתן להגדיר מראש פרופילי אימון. משמעות הדבר, היא שה"שעון" הופך למאמן אישי ומסייע לכם להתאמן. למשל, אם אתם מעוניינים באימון כוח. השעון יוכל לסייע לכם, על פי תכנית מתאימה לכך, ואפילו להציג את קבוצות השרירים שהופעלו במהלך האימון.

המכשיר חש ומתעד

באמצעות מגוון חיישנים, כולל GPS, שעוני הספורט יודעים "להבין" את מצב המתאמן ואת מצב האימון עצמו. מרחק שאצן עבר באימון, קצב ריצתו, שיעור החמצן בדמו, רישום הדופק לאורך האימון – מגוון נקודות טכניות כאלה, ניתנות לניטור ולתיעוד. כמובן, חובבי ספורט ובוודאי מקצוענים, נוהגים להתעמק בנתונים מסוג זה בעניין רב. הם גם שימושיים מאוד, לשם התקדמות יעילה ובטוחה ושיפור תוצאות.

מתאמנים עם שעוני גרמין: כל הפיצ'רים המיוחדים שישדרגו לכם את האימונים

ניתוח מצבכם הבריאותי

שעוני ספורט מתקדמים במיוחד, מסוגלים גם לבצע ניתוחים שונים של מצבכם הבריאותי. ספורט ובריאות הולכים ביחד. מחד, ספורט תורם לבריאות. מאידך, הוא עשוי לפגוע בה, אם הוא מבוצע שלא כהלכה. כך גם שינה – היא חיונית להתקדמות בספורט. במקביל, שינה בלתי מספקת תפגע גם באימונים וגם בבריאות. באמצעות החיישנים שהזכרנו קודם ומידע נוסף, שעוני הספורט יכולים להעריך את איכות השינה שלכם ואת מצבכם הבריאותי בכלל. כמובן, הערכה זו לא מחליפה חוות דעת מקצועית של רופא. היא גם כללית למדי. אך היא עוזרת.

השמעת מוזיקה

השמעת מוזיקה היא לכאורה עניין שולי, כאשר יש אינספור נגני מוזיקה זמינים. מה גם, שכל סמארטפון ממוצע מסוגל לנגן מוזיקה בקלות. אך בהקשר ספורט, יכולתם של שעוני ספורט לאחסן ולנגן מוזיקה במשך שעות רבות, משמעותית. השעון הוא פורמט קומפקטי ונוח, גם בכדי לשאת איתכם נגן מוזיקה וגם לשאת איתכם "מאמן אישי". המוזיקה עצמה, עשויה לתרום למוטיבציה ולאווירת האימון הרצויה. יותר מכך, היא עשויה להשתלב באימון עצמו, כאלמנט של מדידת זמן. ניתן למשל לעשות זאת בצורה מהנה ושימושית למדי, לשם תזמון האינטרוולים, במסגרת אימוני HIIT (High-intensity interval training).

לסיכום

לכל ספורטאי מומלץ כיום להיות מודע, לאפשרויות הרבות והמעניינות אשר שעוני הספורט מציעים. כמובן, לא תדעו אם זה מתאים לכם, עד שלא תנסו. אז מומלץ לנסות!

נגישות