התקנת פאנלים סולאריים: הטכנולוגיה הירוקה שכדאי להתקין בכל בית

מכל עבר ניתן להבחין בפאנלים סולאריים. אותם פאנלים שפעם היו מותקנים רק ברפתות ובמשקים גדולים, כיום מופיעים על אינספור גגות פרטיים, ויש לכך סיבה טובה. לצד העובדה שמדובר בדרך פשוטה ובטוחה לתמוך באיכות הסביבה, גם מדובר בדרך פשוטה ובטוחה לחסוך כסף ובו זמנית לעשות כסף. מדוע? לא רק שהתשתית מסייעת להימנע מהוצאות חשמל ביתיות, אלא גם המדינה תומכת בכך! המדינה שמה לעצמה מטרה שבערך כ25% מסך ייצור האנרגיה יושתת על פאנלים סולאריים, וזאת עד לסוף שנת 2030. בהתאם לכך המדינה מעניקה שלל הטבות, כולל הימנעות ממיסוי והענקת מימון מלא.

טכנולוגיה ששווה לכם להכיר

כיום הפאנלים הסולאריים נחשבים מאוד מתקדמים. הטכנולוגיה בתחום עשתה דרך ארוכה, כך שהפאנלים לא רק מייצרים יותר חשמל, אלא הם גם פחות מתבלים ואף יודעים להציע פתרונות נקודתיים עבור מגוון סוגי גגות. כמו כן, לעומת המצב ששרר לפני כמה שנים, כיום הפאנלים הרבה יותר זולים, כך שבשורה התחתונה כל אחד יכול למצוא את סוג הפאנל האידאלי ביותר מבחינת נצילות, ובמקביל את סוג ההתקנה המתאים ביותר. מה נכון עבור הגג הפרטי שלכם? באתר תמצאו את כל הפרטים. ובמאמר זה מידע נוסף על הנושא.

כיצד פאנלים סולאריים עובדים?

לצד העובדה שקיימים פאנלים ממונעים, פאנלים אמורפיים, פאנלים מונו קריסטליים ופאנלים פולי קריסטליים, עיקרון הפעולה זהה. הלוח מורכב משני חצאים – כל חצי מוליך למחצה. חלק אחד מבקש לקבל אלקטרון וחלק שני מבקש למסור, ופה קרני השמש שבהן מדינת ישראל מבורכת משלימות את הפעולה. ברגע שקרן שמש פוגעת בלוח, היא בעצם סוגרת מעגל חשמלי – מאפשרת לאותה מסירת אלקטרון להתקיים, וזאת בשל עובדה אחת פשוטה: קרני השמש מכילות פוטונים!

נהנים מתנאים אידאליים

חשוב להבין שכיום התחום כה מתקדם, כך שגם בעלי גגות שטוחים זוכים להתקין את המערכת. מכאן שגם אם גג שטוח מצריך התקנת קונסטרוקציה, עדיין המהלך כלכלי, וזאת כי ההכנסה מידית והנתונים מצביעים על תשואה שנתית מדהימה, כזו שבקלות יכולה להגיע ל12%! עוד נציין שמדי שנה כל 1 קילוואט מייצר כ1650 קוט"ש, כך שבתום 8 שנים בלבד זוכים לכסות את ההוצאה ולהתחיל ליהנות מהכנסה נקייה. כמו כן, אם נחזור לעובדה שהרווחים נקיים ממס הכנסה, שעבור ייצור חשמל עודף מקבלים תשלום מח"ח ושהלוחות שנמכרים כיום מאוד עמידים, ניתן להחיל להבין מדוע רבים מבעלי הבתים הפרטיים מקבלים החלטה ליהנות מתשואה פאסיבית בטוחה – בוחרים להתקין מערכת סולארית.

התקנת פאנלים סולאריים: הטכנולוגיה הירוקה שכדאי להתקין בכל בית

מעט מספרים שיעשו לכם סדר

  • ההתקנה אינה אורכת יותר מיומיים שלושה
  • עד 15 קילוואט ח"ח משלת כ48 אג' לקוט"ש (נתונים אידאליים)
  • מדובר בהלוואה שכרוכה ב0 ריבית
  • הפאנלים אמורים להחזיק מעמד בצורה מיטבית גם לאחר 30 שנה
  • רק מדי 5 שנים נדרשים לערוך בקרה משמעותית
  • בתך 8 שנים נהוג להחזיר את מלוא ההלוואה
  • מדי חודש נמנעים מלשלם חשמל.
  • אם יש לכם גג פנוי בגודל של לפחות 60 מ"ר, אתם עומדים ליהנות מנצילות מרשימה.
  • מבחינת מיסוי, עד 70,000 בשנה אין צורך לשלם מע"מ, ועד הכנסה של 24,000 ש"ח בשנה אין צורך לשלם מס הכנסה.

למה לחכות אם אפשר להתחיל להרוויח?

מכאן שאם תמיד חיפשתם אפיק רווחי להרוויח דרכו באופן פאסיבי, אם איכות הסביבה חשובה לכם ואם ברשותכם גג פנוי, בהחלט הגיע הזמן להבין כמה עומדים לחסוך (ובו זמנית להרוויח) מדי שנה. מה עתה? מתחילים להבין שתשלומי חשמל אינם חייבים להמשיך להיות חלק מהשגרה ומתחילים לברר איזו חברה תוביל אותכם בדרך המהירה והבטוחה ביותר לעבר הרווחים המשמעותיים ביותר. שווה לכם!

נגישות