למה האתר שלכם צריך להיות ראשון בגוגל?

בשנים האחרונות כולנו עובדים אצל גוגל, זה כבר ידוע. בתוך כך, המטרה שלכם בתור עסק היא להתברג כמה שיותר גבוה בתוצאות החיפוש של המנוע הזה. במאמר הבא נסביר למה האתר שלכם צריך להיות ראשון בגוגל ואיך עושים זאת נכון.

למה האתר שלכם צריך להיות ראשון בגוגל?

דמיינו רחוב שבו יש המון חנויות וכניסה ראשית אחת. איפה ממוקמת החנות שלכם? אז הכלל הוא פשוט, ככל שהחנות שלכם תהיה קרובה יותר לכניסה הראשית של הרחוב, כך סביר להניח שיכנסו אליה יותר אנשים. עכשיו, קחו את המשל הזה ודמיינו את החנות האינטרנטית שלכם בתוך הרחוב הווירטואלי הזה. אם החנות שלכם תהיה ממוקמת בסוף הרחוב, איי שם בצד, סביר להניח שאתם תזכו לקבל את השאריות של הלקוחות שנכנסו לרחוב. בדיוק כך זה עובד בגוגל וזה מידע חשוב שכל עסק צריך להכירככל שהאתר שלכם ידורג למעלה יותר בתוצאות החיפוש, כך אתם תזכו ליותר תנועה שתתורגם להכנסה גדולה יותר. אם האתר שלכם ידורג בתחתית העמוד או לא עלינו בכלל לא בדף תוצאות החיפוש הראשון, אתם עשויים להיות בבעיה גדולה.

איך להיות ראשון בגוגל?

לוקחים איש מקצוע

להיות ראשון בגוגל זה לא משחק ילדים, יש גורמים מקצועיים שכל תפקידם הוא לסייע לאתר שלכם להתברג כמה שיותר למעלה בתוצאות החיפוש של גוגל, קוראים להם מקדמי אתרים. מקדם אתרים מקצועי יבצע בקלות את כל הפעולות עליהן נסביר מיד ויגרום לאתר שלכם לקבל כמה שיותר טראפיק ולא פחות חשוב מזה, טראפיק רלוונטי. בסופו של דבר החוכמה הגדולה היא לא רק להביא כמה שיותר אנשים לאתר, אלא לקוחות רלוונטיים שנמצאים בשלב שבו הם מתעניינים במה שאתם מציעים ולבסוף בוחרים בכם מכולם.

התוכן הוא המלך

לפני הכל אתם חייבים להבין שהתוכן הוא המלך. כיום גוגל מאד מחמיר עם אתרים שמציפים את עצמם בתוכן לא איכותי, לא מקצועי ולא רלוונטי. האלגוריתם שלו מזהה את זה מאד מהר ופשוט מעניש אתרים כאלה. לכן, אתם צריכים להשקיע בתוכן, לכתוב תוכן איכותי ומקצועי וכמה שיותר ממנו, על מנת שגוגל יראה שהאתר שלכם מתעדכן.

תנו מענה לצרכים של הגולשים

אחד הדברים שגוגל הכי לא אוהב הוא אתרים שנותנים הבטחות שווא ולא מספקים מענה לצרכים של הגולשים. זה אומר שגוגל בוחן את הרלוונטיות של כל עמוד ועמוד באתר שלכם ואם הוא לא כזה אתם תענשו. התוכן בעמודים שאתם מציגים צריך לענות על הצרכים של הגולש, בין אם מדובר במידע מקצועי או במוצר. אם הוא לא יהיה רלוונטי, הגולש פשוט ינטוש את האתר שלכם מהר, זה נקרא אחוז נטישה. ככל שאחוז הנטישה באתר שלכם יהיה גבוה יותר, כך גוגל יבין שהאתר לא מספיק איכותי.

למה האתר שלכם צריך להיות ראשון בגוגל?

בצעו אופטימיזציה לאתר

אתם צריכים כל הזמן לעשות אופטימיזציה לאתר שלכם ולוודא שהדפים עולים במהירות ושאין באגים שגורים לאחוז נטישה גבוה. לאנשים היום אין זמן, אם הם יקליקו בגוגל על הלינק לאתר שלכם והדף יקרטע עד שהוא יעלה, הם פשוט ילכו למתחרים שלכם. בנוסף, אנחנו גם מתכוונים לאופטימיזציה בכל הקשור לחוויית המשתמש באתר. החוויה הזו צריכה להיות נעימה וזורמת ואם היא לא תהיה כזו, הגולשים יברחו מהאתר שלכם.

לסיכום

אין ספק שזה לא פשוט להתברג בתוצאות החיפוש הראשונות בגוגל, אך אם תיקחו איש מקצוע שמבין בתחום ויש לו את הכלים לעשות זאת, אתם תהיו בדרך הנכונה.

נגישות