מגישים תביעה נגד חברת הביטוח? עורך דין לתביעות סיעוד יוכל לעזור

אם הגעתם לנקודה שבה אתם מעוניינים לדרוש כספים שמגיעים לכם מחברת הביטוח שלכם או מהמוסד לביטוח לאומי, אתם צריכים לדעת שזה אולי לא יהיה קל כמו שאתם מדמיינים. בנקוד הזאת חברות הביטוח יעשו כל מה שניתן כדי לשלם כמה שפחות, אם בכלל, ולכן עליכם יהיה לגייס את כל העזרה האפשרית כדי לוודא שאתם מקבלים את סכומי הכסף שמגיעים לכם. עורך דין לתביעות סיעוד יכול בהחלט לעזור בנקודה הזאת וזה הזמן להבין בדיוק למה, איך ייצוג משפטי יוכל לקדם אתכם ואיך לבחור את הייצוג הטוב ביותר עבורכם.

החשיבות של פנייה באמצעות עורך דין

תביעה כנגד המוסד לביטוח לאומי או ביטוח פרטי זה משהו שאפשר ורצוי לעשות באמצעות עורך דין, ונראה שעדיין הרבה מאד אנשים בוחרים לעשות זאת באופן עצמאי ללא כל סיוע משפטי. ישנם מקרים נדירים בהם התביעות האלו עוברות חלק ובאמת מקבלים את כל מה שמגיע ללא סיוע, אבל במרבית המקרים ובטח במצבים של תביעות סיעוד, ייצוג משפטי הוא עניין הכרחי וחשוב למדי. עורך דין העוסק בתחום יוכל לבחון את התיק לאשורו ולנסות לאתר פגמים או חורים שיביאו לדחייה שלו. צריך להבין שכאשר חברות הביטוח מקבלות תביעת סיעוד, הן מתחילות בתהליך שבו באמצעות בעלי מקצוע הן עושות כל מה שניתן כדי להוכיח שלא מדובר במצב סיעודי. לכן חשוב מאד להיעזר בעורך דין שיוכל להוכיח את האמת ויעזור למיוצגים לקבל את הקצבה שמגיעה להם.

 

 

איך לבחור עורך דין מתאים?

אז איך תבחרו את עורך הדין המתאים ביותר למשימה? הנה כמה דגשים שיעזרו:

  • התמחות מתאימה: לא כל עורך דין מכיר לעומק את תחום תביעות הביטוח ובפרט את ההתמחות של תביעות סיעוד. ישראלים נוטים לבחור לא אחת אנשי מקצוע דרך חברים או בני משפחה, ואם לא מדובר בעורך דין שזהו תחום ההתמחות העיקרי שלו (טוב ככל שיהיה), אז עדיף לשנות כיוון ולבחור כזה שכן.
  • המלצות: שווה לנסות ולאסוף כמה שיותר המלצות מלקוחות עבר, כאלו שקיבלו שירות בתחום התביעות הסיעודיות ולהבין איך הייתה החוויה שלהם. כדאי להבין בדיוק איך כל התהליך התנהל, החל משלב הפנייה, דרך הגשת התביעה וכלה בהתעסקות בשלבים שלאחר מכן. תוכלו למצוא כמובן המלצות באתרי האינטרנט או לקבל מספרי טלפון מעורכי הדין עצמם, אבל אם אפשר עדיף לנסות ולחפש המלצות אובייקטיביות יותר.
  • ניסיון: הניסיון הוא פקטור חשוב ביותר בבחירת עורכי דין ותביעות סיעוד בפרט. עורך דין שעוסק בתחום 15 שנה ככל הנראה יביא איתו יותר ידע כלים מכזה שעוסק בתחום שלוש שנים בלבד. החשיבות של היכרות מעמיקה עם השחקנים השונים בתהליך היא קריטית ביותר להצלחת התביעה.
  • כימיה: כימיה היא אולי לא הדבר החשוב ביותר, אבל היא כן חשובה במידה מסוימת. חשוב מאד לבחור עורך דין שאתם מרגישים שהוא נכון לכם ושהחיבור אתו הוא טבעי ונעים. בנוסף שווה לברר מהי מידת הזמינות של עורך הדין וכמה מהר הוא יכול לתת מענה במידת הצורך.

לסיכום –

כשאתם מעוניינים לתבוע את המוסד לביטוח לאומי או חברת ביטוח פרטית תביעת סיעוד, מומלץ בחום להיעזר בשירותים של עורך דין מקצועי ומנוסה. עורך דין כזה יוכל לבנות את התיק עבורכם ולוודא שחברת הביטוח לא מוצאת הוכחות לכך שאין מדובר במצב סיעודי. עורך דין מקצועי בתחום עם ניסיון והמלצות זה דבר חשוב והכרחי ואם אין לכם ניסיון אז עדיף שלא לעשות את זה לבד.

נגישות