באים מוכנים: למה כדאי לעשות מבחנים לצו ראשון בבית?

אם היום של הצו הראשון מגיע ואתם רוצים לבוא אליו כמה שיותר מוכנים, אנחנו ממליצים לכם לקרוא את המאמר הבא. מה זה הצו הראשון, למה הוא חשוב כל כך ואיך מתכוננים אליו כמו שצריך? כל התשובות לפניכם.

מה זה הצו הראשון?

הצו הראשון הוא יום חשוב מאד שבמהלכו צה"ל יקבע איזה תפקיד אתם תמלאו במסגרת השירות שלכם. ביום הזה אתם תעברו מגוון רחב של מבדקים ומבחנים שבמהלכם צה"ל יוכל להחליט לאיזו קבוצת איכות אתם שייכים. אנחנו מדברים פה בין השאר על מבחנים פסיכוטכניים ועל ראיון אישי שלפיהם צה"ל יקבע מה הכי מתאים לכם. בהמשך המאמר נסביר איך מתכוננים לצו הראשון ולמה כדאי לכם להיבחן בבית. בנוסף לכל אלה אתם גם עברו מבדקים רפואיים שבאמצעותם צה"ל יחליט מה הפרופיל שלכם והאם אתם מיועדים לתפקיד קרבי או תפקיד תומך לחימה.

למה הצו הראשון חשוב?

כפי שכבר הבנתם, הצו הראשון הוא יום חשוב מאד מכיוון שזה היום שבו יוחלט מה יהיה הייעוד שלכם בצה"ל. בסופו של דבר, המטרה של הצבא היא לייעד אתכם לתפקיד שבו תוכלו לתרום הכי הרבה ולא פחות חשוב מזה, תפקיד שגם אתם תרגישו שאתם תורמים. ככל שתתכוננו יותר טוב ליום הזה ותוציאו תוצאה טובה יותר שתואמת את הכישורים שלכם, כך הסיכוי שתבצעו תפקיד משמעותי יותר הוא גבוה.

לתפקיד שתבצעו בצה"ל יש כמובן חשיבות מכרעת, בכל זאת מדובר בשירות לא קצר. יחד עם זאת, יש לתפקיד הזה גם חשיבות לפיתוח הקריירה שלכם גם אחרי השחרור, כי לא פעם הקריירה שלכם נקבעת לפי המקצוע שלכם בצבא. לכן, אתם צריכים להכין את עצמכם כמה שיותר טוב ליום המלחיץ הזה.

 

 

למה כדאי להתכונן לצו הראשון?

כפי שציינו, בצו הראשון הוא יום עמוס מאד וגם מלחיץ מאד. אתם תאלצו לעבור סדרה רחבה של מבדקים בזמן יחסית קצר וכל זה יקרה כשאתם מתרגשים מאד, באופן טבעי כמובן, בדיוק כמו שאר הנבחנים יחד אתכם. לכן, ככל שתתכוננו יותר טוב רמת הלחץ שלכם תרד והסיכוי שלכם להשיג תוצאות טובות יותר עולה פלאים.

כשאתם יודעים לאן אתם מגיעים הלחץ וההתרגשות יורדים באופן אוטומטי. לכן, מומלץ מאד לעשות מבחני דמה בבית ולהכין את עצמכם לראיון האישי על מנת שתהיו בשיא הכושר שלכם. חשוב לציין שאת התוצאות של הצו הראשון לא תהיה לכם אופציה לתקן, אי אפשר לחזור על המבדקים הללו בשום מצב, רק במקרים חריגים ביותר.

כך תכינו את עצמכם לצו הראשון

ראשית, אנחנו ממליצים לכם כמובן לעשות את כל המבחנים בבית ולהכין את עצמכם כמה שיותר טוב לשאלות שתישאלו. בנוסף לכך אנחנו כמובן ממליצים לכם להקפיד על מספיק שעות שינה, כי אחרת אתם עלולים להגיע לצו הראשון לא מרוכזים. במצב כזה, אין סיכוי שתביאו לידי ביטוי את היכולות האמיתיות שלכם, בטח ובטח שלא במצב של התרגשות שיא.

ליום של הצו הראשון אנחנו ממליצים לכם להביא אתכם מים ואוכל, כמובן שלא אוכל כבד במיוחד. אם תשתו הרבה מים ותעשו את המבחנים על בטן מלאה ורגועה, סביר להניח שהתוצאות שתשיגו יהיו טובות מאד, כאלה שתואמות בהחלט את היכולות שלכם.

לסיכום

הצו הראשון הוא יום חשוב מאד שבמהלכו צה"ל יכריע מה יהיה הייעוד שלכם בצה"ל. לכן, אנחנו ממליצים לכם להתכונן ליום הזה כמה שיותר טוב על מנת להשיג את התוצאות הטובות ביותר.

נגישות