כללי ברזל: מה עושים אם עברנו תאונת אופנוע?

תאונות אופנוע הפכו במדינת ישראל לאירוע שכיח למדי, בייחוד בקרב רוכבי אופנועים אשר חשופים לסכנות רבות בכבישים. תאונת דרכים ולו הקלה ביותר עשויה להפוך לאירוע משמעותי בעקבות נזקים שנגרמו לאופנוע או כתוצאה מפציעה פיזית של אחד מהנוסעים, ועל כן חשוב מאוד לנקוט במספר פעולות אשר יניבו בעבורכם את הידיעה כי בעת הצורך תוכלו לקבל פיצוי ואף לממש את פוליסת הביטוח. מה צריך לעשות במידה ועברתם תאונה? כל הפרטים בכתבה הבאה.

עברתם תאונת אופנוע? להלן הצעדים שאתם נדרשים לבצע

במידה והייתם מעורבים בתאונת דרכים, הדבר הראשון והחשוב ביותר הוא ליידע את המשטרה בדבר התאונה, וזאת באם אתם מסוגלים לעשות זאת. במידה ונפצעתם בעצמכם, אל תהססו לבקש ממי שנמצא בזירה להתקשר למשטרה אשר תשלח כוחות לבחון את הזירה, לצד אמבולנס אשר יפנה אתכם לבית החולים לטובת בדיקות. שימו לב כי אם מדובר בפציעה קלה באופן יחסי, זה הזמן לצלם את הנזקים שנגרמו לאופנוע שלכם או לצד האחר, כל זאת  מתוך מטרה ליצור זיכרון דברים של התאונה כך שגם יהיו לכם ראיות שאותן תוכלו להציג, רגע לפני הגשת התביעה אל מול חברת הביטוח. בהקשר זה רצוי להיכנס לאתר של אודי דגן אשר מציג את כל המידע בנוגע להיבט הביטוח, וזאת מתוך מטרה להוביל בסופו של דבר ליצירה של מערך אשר מאפשר לכם לממש את פוליסת ביטוח חובה לאופנוע ובכך לוודא כי הכסף בעקבות התאונה יועבר אליכם ישירות לחשבון הבנק.

לאחר שאספתם את כלל המסמכים הרפואיים כמו גם תיעוד מהתאונה מצד כוחות הביטחון, השלב הבא הוא להגיש את כלל המסמכים לחברת הביטוח, וזאת באמצעות הגשה של טפסים אונליין. כיום ניתן לבצע את התהליך הזה בצורה קלה ופשוטה דרך האזור האישי, אולם צריך לשים לב כי לעיתים עלולים להתרחש עיכובים אשר ישפיעו על אישור התביעה, וזאת בעקבות דחייה הנוגעת למשל לדחייה בשל אי הגשה של מסמכים. על כן, מומלץ לבצע את התהליך הזה ביחד עם עורך דין אשר מתמחה בתחום, בייחוד אם לאור התאונה נפגעתם באופן ממשי ואתם מתקשים לנהל את שגרת החיים.

 

 

ביטוח חובה לאופנוע – הכרחי בעבור כל רוכב

על מנת לקבל פיצוי כספי כתוצאה מתאונה, חשוב מאוד לוודא כי אתם מחזיקים בפוליסה עדכנית של ביטוח אופנוע. ביטוח זה הינו ביטוח חיוני בעבור כל רוכב אופנוע, הן בשל הסבירות הגבוהה של מעורבות בתאונה והן בשל ההבנה כי מדובר בכיסוי ביטוח שנועד להבטיח כי במקרה של נזק לרכוש כתוצאה מתאונת דרכים לצד ביטוח חובה אשר נועד לספק לכם את ההגנה מבחינת אלמנט הביטוח במידה ונגרם נזק גופני אשר משבית אתכם מפעילות למשך תקופה קצרה או ארוכה. שימו לב כי המחיר של פוליסת חובה ומקיף משתנה מחברות הביטוח בהתאם לעבר הביטוחי כמו גם לגיל, ועל כן השוואת מחירים היא חיונית לטובת רכישה של פוליסה אשר תאפשר לכם להיות בטוחים כי ניתן יהיה לקבל את המענה, על כל צרה שלא תתרחש.

לסיכום

במידה והייתם מעורבים בתאונת דרכים, השלב הראשון הוא לתעד וכן לפנות למשטרה כמו גם למד"א במידה ונגרם נזק גופני. שימו לב כי אתם צריכים לאסוף את כל המסמכים הרפואיים כמו גם המסמכים מהזירה, וזאת מתוך מטרה להגיש אותם לחברת הביטוח, כל זאת מתוך מטרה לקבל את הכספים שמגיעים לכם ישירות לחשבון הבנק. קבלת מידע נוסף אודות הנושא הזה וכן רכישה של פוליסה ניתן לקרוא דרך האתר של אודי כגן, ובכך להבטיח מענה המגיע לידי ביטוי גם מבחינת ידע מהימן אבל גם מבחינת נקיטת צעדים שיניבו לכם קבלת פיצוי כספי, בין אם מדובר בנזק לרכוש או חלילה נזק לגוף.

נגישות