ספרים מומלצים לקריאה: יש לנו כמה המלצות עדכניות ומעניינות ל-2022

בינינו – החיים של כולנו הם הרבה פעמים סיר לחץ לא נורמלי. קמים בבוקר וממהרים לעבודה, ההורים שבינינו מארגנים את הילדים מהר, רצים מישיבה לישיבה ומטלפון לטלפון במהלך היום, חוזרים הביתה לטיפול בילדים, ניקיונות, כביסות והשד יודע מה – ובסוף היום מסיימים באפיסת כוחות עם הלשון בחוץ. ומה הנטייה של כולנו לעשות בנקודה הזו? ובכן – רובינו נבחר ברעיון הכי גרוע, עוד קצת מסכים ועמעום מוחי, נטפליקס בטלוויזיה או סתם גלילה אקראית. לא חבל? האמת שמה שמגיע לנו זה קצת הפסקה מהמסך שממילא ליווה אותנו לכל אורך היום. אחד הדברים הנהדרים שאפשר לעשות לפני השינה ובכלל כשיש לנו זמן פנוי זה לקרוא ספר טוב. בדיוק בגלל זה אנחנו רוצים להמליץ לכם על כותרים חדשים ומעניינים לשנת 2022 ששווה לכם להכיר.

טירת הזכוכית במהדורה מחודשת / ג׳אנט וולט

הספר ״טירת הזכוכית״ הוא רב מכר מבוקש ונחשב גם לאחד מרבי המכר הגדולים ביותר של העשור האחרון. סיפור מדהים ונוגע ללב על אהבה ללא תנאים. סיפור ילדותה של הסופרת שנדדה בילדותה מעיירה לעיירה עם הוריה שבחרו לגדל אותה בצורה לא שגרתית. מצד אחד אהבה, סקרנות והורים מחבקים ומצד שני חובות שרדפו את המשפחה ממקום למקום. ספר מרתק ומקסים שכתוב מנקודת מבט חומלת ואנושית למדי.

צל ידו / חיים באר

ספר מרתק של חיים באר המתאר את קורותיו בטירה מסתורית אליה מוזמן. שפע טכנולוגי וכל טוב, אך מה עומד מאחורי ההזמנה ומיהם האורחים שהגיעו עמו? כשהוא מגלה הוא מבקש בנפשו לברוח, אך כוחות חזקים ממנו ובמיוחד אחד מאורחי המקום לא מניחים לעזוב. ספר מיוחד שסוגר מעגל עם ספריו הקודמים של חיים באר, אחד מבכירי הסופרים והכותבים בישראל מזה דורות.

 

 

באהבתו אותה / חוה עציוני הלוי

אם אתם מתחברים לאווירה ההיסטורית הייחודית של תקופת התנ״ך זהו לחלוטין הספר בשבילכם. הוא מספר את סיפורם של יעקב ולאה מספר התנ"ך, מנקודת מבט מיוחדת מתוך המחקר המקיף של עציוני הלוי, אחת מחוקרות התנ״ך המשמעותיות ביותר של הדור שלנו. ספר שפשוט אי אפשר להניח מהיד ושואב אותך אלפי שנים אחורה, כאילו אתה ממש נמצא שם ליד האוהל וצופה בכל המתרחש.

הבן האובד / גרג הורביץ

ספר מתח מרתק שיתפוס אתכם לקריאה מענגת ומותחת במשך שעות ארוכות. היא מביאה את סיפורו של יתום שנקלח על ידי השלטונות ואומן במסגרת פרויקט סודי במסגרתו ישמש כסוכן מיוחד בעל כישורי לחימה וריגול יוצאי דופן. הוא מתמרד ובורח מהפרויקט כשהוא יודע שזה לא יעבור כל כך בקלות ובשקט. הסיפור עובר דרך מפגש עם אנשים אחרים ובפרט אדם שמבקש את עזרתו. אותו המפגש טורף את כל הקלפים אל עבר סוף מפתיע ובלתי צפוי לחלוטין.

פליאה / צרויה שלו

לא בכדי השם צרויה שלו הוא אחד המוכרים והאהובים בספרות הישראלית. גם הספר הזה כתוב בצורה נוגעת ומדויקת להפליא ומביא את סיפורן של שתי נשים בשתי תקופות חיים שונות. העלילות שהולכות לעיתים בקווים מקבילים ולרגעים נפגשות שוזרות סודות, פערים וקשיים עד למפגש גורלי אחד שמאחד את העלילה לרגע פנטסטי של תחושת קתרזיס טהורה.

לסיכום

הגיע הזמן שנתן לנפש שלנו את מה שבאמת מגיע לה. הספרים הללו הם ספרים נהדרים ומומלצים ששמם הולך לחלוטין לפניהם. אם אתם מחפשים קצת זמן איכות זה לגמרי השלב לקפוץ לסניף סטימצקי הקרוב לביתכם ולהתחדש בספר או להזמין ספרים במשלוח עד אליכם.

נגישות