עבודה בפורטוגל: איך עושים את זה – ובמה כדאי לעבוד?

פורטוגל נחשבת לאחד היעדים המועדפים לטיולים אבל גם לעבודה בעבור ישראלים שרוצים להתגורר באחת המדינות המתפתחות והמובילות ביבשת אירופה. למעשה, פורטוגל מהווה יעד חלומי שיעניק לכם לא רק יכולת להגדיל את ההכנסה אלא גם לשפר את איכות החיים, וזאת בשל היותה מדינה סוציאלית עם יוקר מחייה נמוך מאוד ביחס למדינות אחרות באיחוד ובוודאי ביחס לישראל. בשנים האחרונות המודעות לגבי עבודה מעבר לים ובפרט בפורטוגל עלתה, וזאת בשל מספר סיבות מרכזיות. מהן ומדוע כדאי כבר עכשיו להסדיר את המעמד שלכם לטובת עבודה? להלן כל הפרטים שאתם צריכים לדעת לטובת עבודה במדינה מתקדמת ובעלת פוטנציאל אדיר, כל זאת במרחק של חמש שעות טיסה בלבד מישראל.

עבודה בפורטוגל: שפע של הזדמנויות לישראלים

יוקר המחייה כמו גם השחיקה המתמדת במשכורות הובילה רבבות ישראלים למחשבות מחודשות לגבי עבודה מעבר לים, ובפרט בפורטוגל. פורטוגל עלתה לכותרות בישראל לא מעט בזכות תיקון לחוק היסטורי שעבר לפני מספר שנים ובמסגרתו צאצאים של אנוסי ספרד ופורטוגל רשאים לקבל אזרחות, בהליך מקל שאינו דורש הוכחת זכאות למגורים במדינה או ידיעת השפה. אם אתם זכאים לאזרחות פורטוגלית למגורשי ספרד, חשוב לדעת כי מימוש הזכות הזו יכול לספק לכם יכולת לעבוד במדינה באופן חוקי, ובהתאם לכך ליצור איכות חיים משופרת הכוללת מגורים בלב אזורי הביקוש כמו בעיר בעלות כספית נמוכה כמו גם יכולת להשתלב בעבודה במגוון משרות – החל מעגלות ועד עבודה אצל חברות בינלאומיות מובילות. זאת ועוד, עבודה בפורטוגל מאפשרת לכם לנהל סדר יום רגוע למדי מאחר ויום העבודה של עובד ממוצע בפורטוגל הוא נמוך יותר מאשר במדינות המערב לצד גם יכולת לנצל את העבודה לטובת חיסכון כספי  משמעותי. יוקר המחייה בפורטוגל נחשב לנמוך מאוד ומעבר לכך מדובר במדינה מובילה ומתקדמת המציעה לעובדים תנאים סוציאליים מלאים, כולל הפרשה לפנסיה וכן פוליסת ביטוח פרטי הניתנת לרוב ע"י המעסיקים. כאמור, בשביל לעבוד באופן חוקי  נדרש או להוציא דרכון פורטוגלי הניתן בעבור צאצאים של אנוסי ספרד ופורטוגל (כאשר ע"פ הערכות מאז שהתיקון לחוק אושר קיבלו מעל ל 10,000 ישראלים דרכון) לצד אפשרות נוספת של הוצאת ויזת עבודה, דרך חברת השמה מקצועית המתמחה בתחום.

במה אפשר לעבוד בפורטוגל?

אפשרויות העבודה בפורטוגל הן נרחבות ומתאימות גם לצעירים ללא ניסיון אבל גם לאקדמאיים שרוצים להשתלב בשוק התעסוקה התוסס. מהן האפשרויות המובילות? להלן סקירה שתסייע לכם לקבל החלטה:

עבודה בעגלות:

עבודה בעגלות במרכזי הקניות המובילים בערים ליסבון כמו גם פורטו. מדובר בעבודה שמתאימה בעיקר לצעירים אחרי צבא שרוצים לשכלל את יכולות השיווק והמכירה ולמכור לקהל הפורטוגלי כמו גם לתיירים הרבים מוצרים כמו מוצרים מים המלח או מוצרים לבית. השכר בתחום הוא גבוה וכולל גם עמלות בגין המכירה, כאשר ניתן בהחלט לנצל את שעות העבודה הגמישות לטובת טיולים בכפרים ובערים כמו גם ליצור חיסכון כספי משמעותי, בזכות משכורות גבוהות במסגרת עבודה חוקית בעגלות.

עבודה אונליין:

אם אתם כותבי תוכן, בוני אתרים, גרפיקאים או עורכי וידיאו אתם עובדים בעבודה שאינה מחייבת עבודה בישראל אלא רק חיבור לאינטרנט. בפורטוגל תוכלו לא רק להשכיר דירה במחיר מופחת מאשר בישראל אלא גם להרחיב את הפעילות בשוק כאן בישראל אבל גם בשוק האירופי.

עבודה בפורטוגל: איך עושים את זה - ובמה כדאי לעבוד?

עבודה כמדריכי טיולים:

לעבוד כמדריכי טיולים. מזג האוויר במדינה נוח מאוד כמו בישראל ועל כן מדובר במדינה שאליה מגיעים מאות אלפי תיירים מכל רחבי העולם. כמדריכי טיולים תוכלו לספק לישראלים כמו גם  לאזרחים זרים הצצה לאטרקציות וכן למקומות בלתי נשכחים, כאשר המשכורות בתחום נחשבות לגבוהות מאוד כמו גם בעלות ערך מוסף עצום בזכות היכולת לחרוש את המדינה ולהציע את הידע שלכם למטיילים אחרים שמגיעים.

עבודה בחברות מובילות:

בשנים האחרונות נפתחו בפורטוגל עשרות משרות לאקדמאיים שרוצים להשתלב בעבודה בארגונים מובילים כמו מייקרופסט, גוגל ועוד. תנאי הסף לקבלה הם גבוהים אולם עם הניסיון שלכם כמו גם הרקע תוכלו להשתלב בקלות ובהתאם לכך להרחיב את המנעד התעסוקתי שלכם.

 

נגישות