עמותת לב ונפש מסייעת לילדים ובני נוער מתמודדי נפש בישראל – וכך היא פועלת

התמודדות נפשית לא מעט פעמים הופכת לשקופה בעיני הסביבה. לפעמים מתמודדים מוצאים את עצמם סובלים רק בגלל השקיפות הזו. לא כולם יודעים לקבל את האחר וכך, ההתמודדות של כל המתמודדים היא לא פשוטה. עמותת לב ונפש מסייעת בדיוק בנושא זה ולכן, מתוך התעניינות יצאנו לבדוק את הנתונים בשטח. בואו נכיר ביחד את פעולה של העמותה החשובה הזאת.

קצת רקע על העמותה

מדובר בעמותה המוכרת כארגון ללא כוונת רווח. העמותה הוקמה בשנת 2016 ומאז היא מצליחה לסייע למאות ילדים ובני נוער המוצאים את עצמם מתמודדים עם בעיות רגשיות ונפשיות. ההתמודדות הזו מצריכה טיפול מערכתי, לא רק של המתמודד עצמו, אלא גם המשפחה שלו צריכה את העצמה, התמיכה והקבלה. עמותת לב ונפש שמה לה ליעד להקל ולעזור למתמודדים נפשית. הפעילות שלה מתמקדת בעיקר בבני נוער ובילדים. תחומי הפעילות של העמותה הם שונים ומגוונים. היא מצליחה לסייע לילדים במגוון דרכים.

מהם תחומי פעילות לב ונפש?

תחומי הפעילות הם מגוונים לחלוטין:

חטיבת בראשית – עד לאיזון

לפני הכול, חשוב לזכור כי התמודדות נפשית היא לא דבר שכולם יודעים להתמודד עימו. לפעמים ההתמודדות מגיע בפתע פתאום. המשפחה עוד לא מבינה מה קורה וכבר היא מגלה שילדם סובל מאבחנה נפשית מוגדרת, הטיפול התרופתי עדיין לא מצליח לאזן אותו וכך ההתמודדות הראשונית עם הבעיה הוא המורכב ביותר. צוות עמותת לב ונפש מודע כי הקושי הראשוני הוא הקריטי ובו יש להגיש מה שמכונה "עזרה ראשונה". לצורך כך העמותה הקימה את חטיבת בראשית המסייעת בתקופת זמן זו. צוות המתנדבים המקצועי מלווה את המשפחה עד למציאת האיזון הנפשי המושג.

 

 

יצירות והפעלה

העמותה מפעילה סדנאות יצירה והפעלה המיועדות לילדים מתמודדי נפש. הפעילויות הללו מעניקות לילדים חוויות הצלחה, דימוי עצמי והמסגרת הטיפולית הזו מאפשרת לילדים לפתח את כישוריהם ויכולותיהם בתחום שהם אוהבים.

קו חם עם מענה אנושי

העמותה מפעילה מספר קווים טלפוניים שבהם הפונים יכולים לקבל מענה מקצועי רגשי ומכיל. לצד המענה הרגשי הקו מיועד למתנדבים או למתמודדים המעוניינים לקבל עזרה בנושאים שונים כמו מימוש זכויות רפואיות, רווחה, התנהלות מול גורמי ממשל ועוד. חשוב לציין כי צוות המענה הטלפוני מפנה את הפונים לקבלת מענה מקצועי מהגורמים הרלוונטיים בהתאם לצורך.

מחנות קיץ ונופשים

ההתמודדות של ילדים אלו היא לא פשוטה. ילדים רבים מוצאים עניין רב ביציאה לנופש ועמותת לב ונפש מוציאה זאת אל הפועל. היא מארגן מידי קיץ מחנה הבראה לילדים המתמודדים נפשית. הפעילות מותאמת ליכולות הילדים וכך הילד נהנה בחברת בני גילו בהשגחה צמודה, וגם הוריו זוכים להתאווררות קלה. רק לאחרונה נערך מחנה קיץ לעשרות ילדים מתמודדים נפשית מרחבי הארץ המאושפזים במחלקות סגורות לבריאות הנפש. אתם מצליחים לדמיין את האושר שלהם כשהם חוו חוויה עוצמתית שכזו? אין גבול לאושרם!

השתלבות בקהילה

העמותה מסייעת ומלווה את משפחת המתמודד ומכוונת אותה לאורך כל ההשתלבות בקהילה. כי בסופו של דבר כל אדם רוצה להרגיש משמעותי ושווה. אולי לא יודעתם, אבל גם אתם יכולים להפוך לשותפים בפעילות ארגון זה!

איך בדיוק?

כל אחד יכול לתרום מיכולותיו ולהתנדב בפעילות שעושה לו טוב. יש לא מעט מתנדבים בארגון וגם אתם יכולים להיכלל ביניהם. באמצעות תרומה כספית אתם הופכים להיות שותפים פעילים להמשך הפעילות ובזכותכם עוד ילד יוכל לקבל מענה מלווה ותומך. אל תעכבו אותו מכך!

נגישות