לא מוותרים על הכספים האבודים שלנו: הכירו את הר הכסף

על פי ההערכות, ישנם מיליארדים של שקלים אשר שייכים לאזרחים שאינם מודעים לכך – בין אם מדובר בקרנות פנסיה נשכחות ובין אם מדובר בהפקדות לחשבון בנק. אם עד לפני מספר שנים קשה היה מאוד לאתר את הכספים הללו, כיום באמצעות מנוע החיפוש הר הכסף אפשר לאתר את הכספים ואף להשיב אותם. מהו הר הכסף ומדוע מדובר בהזדמנות מצוינת בעבור כל אחד ואחת מאיתנו להשיב את הכספים ולא לוותר עליהם? אנחנו כאן עם כל הפרטים.

הר הכסף – כל מה שרציתם לדעת

הר הכסף הוא למעשה יוזמה של משרד האוצר אשר החליט להנגיש את הנושא של השבת כספים אבודים לציבור, וזאת על ידי פלטפורמה נגישה המאפשרת לכל אזרח לאתר כספים. מידע על הר הכסף מהווה הזדמנות מצוינת בעבורכם להצטרף לאלפי ישראלים שכבר נעזרו באתר, כל זאת מתוך מטרה להשיב את הכספים ולאתר אותם, ללא התעסקות מיותרת הכרוכה בבירוקרטיה אשר הקשתה מאוד על התהליך בעבר. הר הכסף הוא למעשה מנוע לאיתור של כספים במוצרי חיסכון, ביטוח ובנקאות והוא מנוהל על ידי משרד האוצר וכן בנק ישראל. דרך הר הכסף ניתן למצוא חשבונות לא פעילים בקופות גמל, קרנות הפנסיה, ביטוח מנהלים, קרן השתלמות, ביטוח חיים לצד חשבונות בנק וכן פיקדונות בנקאיים.

בהקשר זה, צריך להבדיל בין שני סוגים של הר הכסף – הר הכסף 1 מתייחס למנוע מטעם משרד האוצר אשר דרכו ניתן לאתר חסכונות פנסיוניים אבודים, ואילו הר הכסף 2 הוא מנוע של בנק ישראל אשר נועד לסייע לטובת איתור של פיקדונות חשבונות בנק אבודים. היתרון של המנוע הזה נובע בין היתר בשל היכולת לאפשר לכל אזרח במדינת ישראל אשר סבור כי יש לו כספים שנשכחו לבצע את התהליך בחינם.

 

 

איך מבצעים את תהליך איתור הכספים?

על מנת לאתר את הכספים האבודים כל מה שצריך לעשות הוא להיכנס לאתר, לבחור את הכלי הפיננסי כמו למשל קרן פנסיה, השתלמות ועוד ולאחר מכן להזין את הפרטים של המחפש – שם מלא ותעודת זהות. שימו לב כי בשביל לשמור על אבטחה מלאה וכן פרטיות, תידרשו לענות על שאלות, מתוך מטרה להימנע מגישה של אנשים אחרים למידע הזה. שימו לב כי המערכת של הר הכסף תציג בפניכם האם אכן קיימים חשבונות נשכחים ובאיזה גוף פיננסי הם נמצאים,  ובהתאם לכך גם לנייד את הקרנות ולאחד אותן, במידה ולמשל גיליתם כי יש לכם כספים אבודים בקרנות הפנסיה. אולם, בשביל לקבל את הכסף אתם תצטרכו לפנות באופן ישיר לגוף הפיננסי. בשביל להימנע מהליך בירוקטי, אפשר ואף רצוי ליצור קשר עם המרכז להחזרי מס אשר מציע לאזרחים אשר גילו כי יש להם כספים להשיב אותם, וזאת באמצעות ליווי מקצועי המתבצע לכל אורך הדרך.

קבלת כספים – בליווי אישי לכל אורך הדרך

במידה וראיתם דרך המערכת של הר הכסף כי אתם זכאים לקבלת השבת כספים, רצוי לפנות לנציגים של המרכז הישראלי להחזרי מס אשר מציעים ליווי אישי הכולל יצירת קשר עם הגופים הפיננסים לצד אפשרות להעברת הכספים, בהתאם לייעוץ מקצועי פיננסי המבוסס על ניסיון של שנים ארוכות בתחום. באתר הרשמי של המרכז תוכלו לקבל את כל המידע ובהתאם לכך גם להוביל למיצוי זכויות מלא המגיע לידי ביטוי ביכולת להשיב את הכספים, ולנייד אותם למכשירים פיננסים הרשומים על שמכם.

לסיכום

הר הכסף מהווה הזדמנות שאותה אסור לפספס, בייחוד על רקע ההבנה כי ישנם מיליארדים של כספים אבודים. על כן, זה הזמן להיכנס, להזין את הפרטים האישיים שלכם ובהתאם לכך ליצור מערך פיננסי מתקדם המתבצע גם בליווי מקצועי מצד אנשי מקצוע מומחים אשר יעזרו לכם לקבל החלטות בנוגע לניוד הכספים, וכן השבתם.

נגישות