טיפול בנשירת שיער: כל מה שרציתם לדעת

על קרקפת הראש קיימות בין 70 ל -120,000 שיערות. בכל יום אדם בריא יאבד כ-100 שיערות, כאשר את מקומן יתפסו שיערות חדשות הצומחות מזקיקי השיער. אולם, כאשר הנשירה מתרחשת בקצב גבוה ומצטברות עשרות שיערות על הכרית, במקלחת או בזמן סירוק השיער, מדובר בתופעה של נשירה. נשירת שיער היא תופעה מוכרת המתרחשת הן אצל נשים והן אצל גברים והיא נגרמת בעקבות סיבות רבות: גנטיקה, מחסור תזונתי, לחץ, נטילה של תרופות מרשם ועוד. לנשירת שיער יש השפעות נפשיות דרמטיות מאחר וכאשר הנשירה מתגברת היא יוצרת קרחות ושיער דליל שמשפיע באופן ישיר על הדימוי והביטחון העצמי. יחד עם זאת, אין מדובר בגזרת גורל שאותה פשוט צריך לקבל אלא  ניתן בהחלט לטפל בנשירה ואף לעכב אותה. כיצד? בשלב הראשון רצוי לקבוע תור אצל רופא אשר יבחן את הקרקפת כמו גם יבצע בדיקות דם, בשביל לבחון האם ישנם חוסרים תזונתיים שמשפיעים על זקיקי השיער ובהתאם לכך גם מגבירים את הנשירה. מה ניתן לעשות בשביל לעכב את הנשירה? להלן שלוש דרכים:

טיפול בדרמה רולר

טיפול בדרמה רולר הוא טיפול מתקדם שנחשב לאפקטיבי מאוד בעבור התמודדות עם נשירת שיער. מדובר בטיפול שבמסגרתו מחטים קטנות פוצעות את הקרקפת מתוך מטרה להגביר את זרימת הדם לקרקפת ובהתאם לכך להזין את זקיקי השיער בדם לטובת צמיחה של שיער מחודש. את המכשיר ניתן לרכוש בעלות כספית נוחה לכל כיס ולהשתמש בבית, כאשר ההמלצה היא להשתמש במכשיר לפחות פעמיים בשבוע בשביל להבחין בתוצאות. דרך אתר Balding תוכלו לקבל מידע מפורט בנוגע לטיפול, אחוזי ההצלחה וכן הנחיות לטובת שימוש בטוח.

שימוש בתוספי תזונה

אחת הסיבות המרכזיות לתופעה של נשירה מתרחשת על רקע של חוסרים תזונתיים של מינרלים כמו ביוטין. בשנים האחרונות פותחו תוספי תזונה טבעיים הכוללים ריכוז גבוה מאוד של מינרלים כמו גם ויטמינים כמו ביוטין לטובת התמודדות עם נשירה וכן התגברות על חוסרים תזונתיים. בנוסף, ישנם תוספי תזונה ייעודים בעבור נשירה ועל כן מדובר בדרך נוספת המאפשרת לכם להתמודד עם הנשירה בדרך טבעית, וללא התערבות רפואית כמו למשל השתלת שיער.

טיפול בנשירת שיער: כל מה שרציתם לדעת

עיסוי קרקפת

עיסוי הקרקפת באמצעות שמנים כמו שמן קיק שלוש פעמים ביום יכול לסייע מאוד לטובת התמודדות עם נשירה, וזאת בשל היכולת להזרים דם לאזור הקרקפת. השמן חודר לתוך זקיקי השיער ובכך מחזק אותו, כאשר הפעולה של העיסוי היא פעולה אותה ניתן לבצע באופן עצמאי ובכך ליצור יכולת להתמודד עם הנשירה, כאשר את פעולת העיסוי חשוב לבצע בעדינות ותוך התמקדות בקרקפת.

לסיכום

נשירת שיער היא תופעה מוכרת ובעלת אספקט עצום על הביטחון והדימוי העצמי. על מנת להתמודד ולעכב אותה מומלץ כבר עכשיו לנקוט באחת או בכל השיטות אותן הצגנו לכם כעת, כמו גם להתייעץ עם הרופא שלכם לטובת יצירת תוכנית טיפול הכוללת לא פעם גם יצירה של שינוי תזונתי, הגברת פעילות גופנית וכן הפחתת לחץ אשר מהווה גם הוא גורם משמעותי לנשירה מואצת של שיער – גם אצל גברים וגם אצל נשים.

 

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

 

נגישות