רכישת רכב VS ליסינג פרטי: יתרונות וחסרונות

אם אתם זקוקים נואשות לרכב ומתלבטים בין ליסינג פרטי ורכישה, הגעתם למקום הנכון. במאמר הבא נסביר מה ההבדל בין ליסינג פרטי לרכישת רכב, מה היתרונות והחסרונות של כל עסקה ובשורה התחתונה, מה הכי משתלם? מתחילים.

מה ההבדל בין ליסינג פרטי לרכישת רכב?

חשוב שתדעו כי לליסינג פרטי הרבה מאוד יתרונות, עליהם נתמקד בהמשך המאמר, אך לפני כן נרצה להסביר את ההבדל בין ליסינג פרטי לרכישת רכב. ליסינג פרטי היא למעשה שיטה שבאמצעותה אתם מקבלים רכב מהחברה, שעליו תצטרכו לשלם מקדמה בגובה מסוים וכן תשלומים חודשיים קבועים. בתום תקופת הליסינג תוכלו לבחור האם לרכוש מחברת הליסינג את הרכב או לשדרג אותו ברכב אחר ממש באותה השיטה.

לעומת זאת, כשאתם רוכשים רכב הוא עובר להיות בבעלות מלאה שלכם. בדרך כלל גם במקרה הזה תוכלו (או יותר נכון תצטרכו) לשלם מקדמה בגובה מסוים עם רכישת הרכב וכשתקבלו אותו תצטרכו להשלים את שאר הסכום. זה הכל, מעבר לאחריות שאתם מקבלים על הרכב אין לכם יותר כל קשר עם החברה שממנה רכשתם אותו.

מה היתרונות והחסרונות בליסינג פרטי?

אחד היתרונות המשמעותיים ביותר של הליסינג הפרטי בא לידי ביטוי בכך שאתם ממש לא מושפעים מירידת הערך של הרכב. אולי לא ידעתם, אבל כשאתם רוכשים רכב חדש ומעלים אותו על הכביש, הערך שלו יורד בבת אחת בכ- 20%, שלא לדבר על ירידת הערך כתוצאה מבלאי ותאונות. בליסינג פרטי אין לכל זה שום משמעות ולמעשה אתם מוציאים פחות כסף מהכיס.

לליסינג פרטי יש כמובן עוד יתרונות, למשל בעובדה שאתם יכולים לבחור את גודל המקדמה והתשלומים שתשלמו עליו, יתרון משמעותי שמאפשר לכם מצד אחד גמישות, מהצד השני אתם לא מסכנים את עצמכם. כמו כן, אתם לא צריכים להתעסק עם מכירה או קניה של הרכב, אין ספק שמדובר במשימה לא פשוטה במיוחד עבור מי שלא אוהב להתעסק עם זה. לעומת זאת, החיסרון הוא בכך שהרכב שאתם מקבלים מהחברה הוא לא רכב שלכם, כך שאם אתם רוצים להשקיע ברכב ולפנק אותו, זה פחות יתאים לכם, על כך נסביר מיד.

רכישת רכב VS ליסינג פרטי: יתרונות וחסרונות

מה היתרונות והחסרונות ברכישת רכב?

היתרון הכי משמעותי ברכישת רכב בא לידי ביטוי בכך שהוא פשוט שלכם, על כל המשתמע מזה. לחלקכם זה אולי ישמע קצת מוזר, אך יש אנשים שלא מסוגלים לנסוע ברכב שהוא לא שלהם ושהם לא מחוברים אליו. בעבור האנשים האלה רכב הוא הרבה יותר מאשר סתם רכב. הם רוצים לקחת אחריות מלאה עליו, לתחזק אותו, לאבזר אותו ולטפל בו, כן, גם אם לעיתים זה גורם להם להוציא יותר כסף מהכיס.

שורה תחתונה – מה משתלם יותר?

כשבוחנים את התמונה בכללותה בכל הקשור להוצאה הכספית, אין ספק שליסינג פרטי היא השיטה המשתלמת ביותר. בניגוד לעסקאות נדל"ן למשל, שבהן הערך של הבית שאתם רוכשים רק עולה עם הזמן, עם רכבים הסיפור שונה ואם אתם רוכשים רכב אתם מפסידים עליו, איך שלא תהפכו את זה. ליסינג פרטי, אם נמשיך עם המשל, הוא דיי דומה לשכירות דירה, מבלי להתחייב למשכנתא והלוואות שאולי לא תוכלו להחזיר. זה נכון, אמנם הרכב לא שלכם ואין לכם בעלות עליו, אך בשורה התחתונה אתם תוציאו פחות כסף מהכיס וגם לא תיקחו התחייבויות שאתם לא יכולים לעמוד בהן.

לסיכום

אין ספק שלשיטת הליסינג הפרטי יש מגוון רחב של יתרונות ואם אתם רוצים להוציא פחות כסף מהכיס ולא לקחת התחייבות שאתם לא יכולים לעמוד בה, ליסינג פרטי יתאים לכם.

נגישות