מכירים את הרפואה האלטרנטיבית: כל המידע הרלוונטי

בשנים האחרונות המודעות לגבי טיפולים אלטרנטיביים עלתה באופן משמעותי, ועדות לכך ניתן למצוא גם אצל קופות החולים אשר החלו להציע בעבור ציבור המבוטחים שפע של טיפולים אלטרנטיביים ממוקדים הנועדו לסייע לטובת מגוון רחב של מצבים רפואיים לצד יצירה של איזון גוף ונפש. המהות של הטיפולים הללו הוא לשפר את איכות החיים, ללא התערבות המתבצעת באמצעות תרופות ועם פרקטיות טיפול שבהן נעשה שימוש מזה אלפי שנים. אם גם אתם מתעניינים בתחום, להלן כל המידע הרלוונטי אודות טיפולים אלטרנטיביים נפוצים.

חדר מלח

אחד מהטיפולים האלטרנטיביים הנפוצים הוא טיפול אלטרנטיבי ממזרח אירופה המתמקד בשהייה בחדר מלח. למעשה, במזרח אירופה נהוג מזה מאות שנים לשהות בחדר מלח לטובת טיפול וסיוע בבעיות נשימה כמו למשל ברונכיטיס, שפעת לצד נזקי עישון. ייבוא של מלחים טבעיים ממזרח אירופה לטובת הקמה של חדר מלח הפך לנפוץ במיוחד, ועדות לכך ניתן למצוא בפריסה ארצית של חדרי מלח המיועדים למבוגרים אך גם לילדים. שילוב של טיפול בחדר מלח מהווה הזדמנות מעולה בעבורכם ליצור מענה אלטרנטיבי שמגיע לידי ביטוי לא רק ביכולת לשאוף מלחים טבעיים אלא גם ליצור זמן הירגעות הנחוץ לכל אחד ואחת, כחלק מקבלת טיפול אלטרנטיבי.

דיקור סיני

טכניקת טיפול עתיקת שנים היא דיקור סיני המתבצע באמצעות מחטים דקות, כחלק מסיוע למטופלים אשר סובלים מכאבים אבל גם לטובת חיזוק הגוף. הטיפול עצמו מתבצע בשלושה שלבים – אבחון המתבצע בכל אזור הגוף ותוך התמקדות בלשון, החדרת המחטים בצורה עדינה לאזורים שונים בגוף ובהתאם לצרכים של המטופל ובשלב השלישי הוצאת המחטים, ללא תופעות לוואי. נהוג לבצע את הדיקור למשך מספר מפגשים ועם שימת דגש על בחינה בזמן אמת של תוצאות הדיקור, כחלק מהבנה כי מדובר בהליך ארוך טווח שיכול לכלול בהמשך גם דיקור נוסף, בעת הצורך.

 

 

שיאצו

שיאצו היא טכניקת טיפול אלטרנטיבית שהתחילה ביפן ומתמקדת בשחרור של חסימות על ידי הפעלה של האגודלים, כאשר כיום נהוג לשלב את הטיפול הזה לא רק באמצעות האגודל אלא גם באמצעות הנעה של כל הגוף – החל מכפות הרגליים ועד הקרקפת, ועל כן הוא מהווה הזדמנות מצוינת לטיפול המתבצע לטובת מילוי מצברים וחיזוק האנרגיה לצד סיוע למבוגרים כמו גם ילדים אשר מאובחנים עם כאבי ראש, עייפות, בעיות במערכת העיכול ועוד.

רפרקסולוגיה

שיטה המתמקדת באבחון המתבצע על ידי בדיקה של כף הרגל, כחלק מתפיסה כי אזורים שונים בכף הרגל ועל כן באמצעות התבוננות כמו גם אבחון ניתן יהיה לטפל בכאבים ובליקויים של מערכות הגוף. שיטה זו מבוססת על יצירה של מענה המגיע לידי ביטוי באמצעות מגע בכף הרגל, כאשר נהוג לבצע את הטיפול הזה למשך מספר מפגשים עם בעל מקצוע אשר הוסמך לבצע את הטיפול, כל זאת מתוך מטרה למקסם את התוצאות.

לסיכום

שיטות טיפול אלטרנטיביות הפכו לחלק משמעותי מתוכנית הטיפול של ישראלים, לא מעט בזכות המודעות ההולכת וגוברת לשילוב בין טיפול קונביונצאלי לבין קבלת טיפול אלטרנטיבי. יחד עם זאת, מדובר בתחום פרוץ שבו עוסקים לא מעט חובבנים ועל כן חשוב מאוד להקפיד ולבחון את הזהות של המכון או בעל המקצוע בו אתם עתידים לעבור את הטיפול, כל זאת מתוך מטרה להשקיע את הכסף בחוכמה בהתאם לכך ליצור מערך המשלב בין היתר גם את הרפואה האלטרנטיבית.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות