יש דברים שלא כדאי לחסוך בהם: למה כדאי לעשות ביטוח לרכב חשמלי?

רכב חשמלי כבר אינו פיתוח עתידני, אלא מציאות מבטיחה שניתן להיתקל בה יותר ויותר בכבישים. המודעות לאיכות הסביבה תופסת תאוצה, אמינות הרכבים השתכללה ובאופן כללי רכבים חשמליים מציעים שורה של יתרונות ייחודיים. לאור כל זאת טוב לדעת שממש כפי שנוספו תחנות טעינה, כך גם נוספו ביטוחים מותאמים. מדוע אם כן כדאי לעשות ביטוח לרכב חשמלי, את מה הביטוח מכסה, במה הוא שונה מביטוח רכב רגיל ואילו סוגי ביטוחים קיימים? כל התשובות מחכות לכם כאן בפנים.

ביטוח מקיף עבור רכב חשמלי

כידוע, ביטוח חובה תמיד הכרחי, וביטוח צד ג' תמיד מומלץ. מה באשר לביטוח מקיף? ובכן במקרה זה הביטוח בהחלט נחוץ. מדוע? כל עוד מדובר ברכב בעל ערך (ממש כמו רכב חשמלי), הרי שמדובר בביטוח שמעניק שקט נפשי, ושברגע האמת מתגלה כגלגל הצלה משמעותי. מעבר לכך, ראוי לציין שבכול הנוגע לביטוח מקיף עבור רכב חשמלי, ישנן התאמות נדרשות – לפרטים נוספים לחצו כאן. מבקשים הצצה? בין היתר נדרש לבטח את עמדת הטעינה הביתית. רצוי לקחת בחשבון מקרים שבהם הסוללה תתרוקן במיקום מרוחק מעמדת ההטענה, כך שידרשו שירותי גרירה, וייתכן שתידרשו בשירותי סיוע בשטח בשל צמיג תקול. כאן נעצור להסביר שרוב הסיכויים שלא תהיו ערוכים עם צמיג רזרבי – תרחיש שנחשב נפוץ במגוון רכבים חשמליים (לרוב המרחב הייעודי עבור הצמיג מאכלס את הסוללה).

משתנים משפיעים

כידוע, אין דבר כזה פוליסת ביטוח סטנדרטית עבור רכב חשמלי. כדאי לעשות ביטוח בין אם רכשתם רכב ובין אם ביצעתם עסקת ליסינג. על מנת ליהנות מהתאמה מלאה, נדרש לבחון לעומק מהם סך הסעיפים הנחוצים ובמקביל מהם הפרמטרים שנוגעים לרכב. מכאן שמעבר לעובדה שכל ביטוח מקיף מושפע מהגיל של הנהג, מהיסטוריית הנהיגה וממאפיינים שנוגעים לרכב עצמו, הרי שבמקרה של רכב חשמלי יש לקחת בחשבון מגוון היבטים משלימים. יש לבחון אם מעדיפים לכלול השתתפות עצמית, ביטוח צד ג' בגין נזק שנוגע לעמדת הטעינה, צורך בשירותי דרך (משנה אם קיים ברכב גלגל רזרבי), עלות של חלקי חילוף מקוריים, צורך בהגנה משפטית וכדומה.

 

 

המחירים צונחים

ממש כפי שתחום הרכבים החשמליים עשה קפיצה משמעותית בשנים האחרונות ובכך הוריד את רף המחירים, כך גם נכון הדבר בתחום הביטוחים. מכאן שאם לפני כ-5 שנים בדקתם לגבי ביטוח עבור רכב חשמלי ונבהלתם מהמחיר, מוזמנים לבחון מחדש את המחירים – הרבה יותר ידידותיים. ככול שיש יותר רכבים חשמליים בכבישים, כך התחרות בתחום הביטוחים גדלה, ואתם בעלי הרכבים המרוויחים הגדולים. כל זאת ביחד מסייע להוזיל את עלויות הביטוח ולחדד את הצרכים הביטוחים. אז נכון שעלות ביטוח עבור רכב חשמלי יחסית יקרה, אך ביחס לעבר, יותר נגישה ומקיפה – מעניקה מענה מקיף וכלכלי עבור שלל צרכים רלוונטיים.

לסיכום,

נרחיב אודות ביטוח צד ג'. מעבר לעובדה שתמיד חשוב להיות מבוטחים לטובת מקרה שבו נזיק לרכוש של אדם אחר, במקרה של רכב חשמלי החשיבות כפולה. מדוע? לצד פגיעה עם הרכב, גם עשויה להיגרם תאונה בשל עמדת הטעינה. כמו כן, אם גרים בבניין, הדרישה עבור הביטוח עשויה להגיע מטעם ועד הבית. ייתכן שלא תקבלו אישור להתקין עמדת טעינה ללא כיסוי של צד ג' ברקע. מה עוד? נחדד שניתן לבחור בפוליסת ביטוח ממוקדת עבור התקנה של עמדת טעינה, כלומר אין זה הכרחי שהביטוח יהיה חלק מביטוח צד ג'. כיצד אם כן בוחרים בביטוח המתאים ביותר? כל שיש לעשות זה למצוא סוכן ביטוח שיימצא עבורכם את הביטוח המקיף ביותר לצד המחיר הכדאי ביותר. בהצלחה!

נגישות