מה צריך לדעת לקראת חידוש ויזה לארצות הברית?

רוצים לשחזר את החופשה החלומית שלכם בארה"ב, או שהחלטתם שהגיע הזמן לצאת ללמוד בארץ בה כל האפשרויות פתוחות, אך תוקף הוויזה שלכם פג כבר מספר שנים? אל דאגה, ניתן לחדש את הוויזה כמובן. יחד עם זאת, חשוב לדעת שלא מדובר בתהליך חידוש אוטומטי, תהליך החידוש דומה לתהליך הוצאת ויזה חדשה לכל דבר ועניין. אז איך עושים זאת? ואיך תעלו את הסיכויים לאישור הוויזה? הפרטים בשורות הבאות.

איך מחדשים ויזה לארה"ב?

כאשר התוקף של הוויזה שלכם לארה"ב יפוג, כמובן שתצטרכו לחדש אותה במידה ואתם רוצים לבקר שוב במדינה, בין אם למטרת טיול ובין אם לנסיעת עסקים או להשקעה בנדל"ן במדינה. יחד עם זאת, חשוב לציין כי מדובר בתהליך כמעט זהה לתהליך הוצאת הוויזה בפעם הראשונה וכמובן לא מדובר בתהליך אוטומטי, או בתהליך פשוט יותר. הבקשה שלכם להוצאת ויזה נבחנת מחדש כמו כל בקשה, על בסיס ההיגיון הפשוט. יכול להיות שנסיבות חייכם השתנו וכעת אתם רוצים להשתקע בארה"ב, מה שארה"ב לא רוצה שיקרה. לכן, בקשת החידוש תבחן כמו כל בקשה 'חדשה' אחרת. אז כבר הבנתם שחידוש ויזה לא דומה לחידוש דרכון ישראלי למשל, שזה למעשה תהליך טכני בלבד, אלא מדובר בתהליך בירוקרטי של ממש.

אז כדי לחדש את הוויזה לארה"ב תצטרכו לעבוד דרך אחד המסלולים הבאים: מסלול החידוש הרגיל. מסלול זה אומר כי אתם צריכים להגיש בקשה לחידוש ויזה ולאחר מכן להמתין לקביעת ריאיון בשגרירות. הריאיון שפחות או יותר יקבע אם מחדשים לכם את הוויזה או לא. תהליך הגשת הטפסים הוא תהליך בירוקרטי לא פשוט, לכן מומלץ להיעזר בחברה מקצועית שיכולה לסייע לכם למלא את הטפסים כנדרש ולעלות את הסיכויים שלכם להוצאת הוויזה. כמו כן, יש גם מסלול חידוש שלא כולל ריאיון בשגרירות. מסלול זה מיועד לאנשים שהוויזה שלהם הונפקה משנת 2008 ומעלה, והיו בני למעלה מ-14. המסלול לא כולל ריאיון בשגרירות והוא מתבצע בשני שלבים. השלב הראשון הוא שליחת המסמכים הנדרשים להוצאת הוויזה במייל, והשלב השני הוא שליחת הדרכון שלכם לשגרירות ארה"ב באמצעות הדואר או שתוכלו להגיע לשגרירות באופן עצמאי ולהחתים אותם על חידוש הדרכון.

 

 

באיזה מצבים שגרירות ארה"ב יכולה להחליט שלא לחדש לכם את הוויזה?

על שאף שלאחרונה פורסם ששיעור סירובי הבקשות לאשרת הכניסה נמוך, חשוב שתזכרו שזו זכותה של ארה"ב שלא לחדש לכם את הוויזה מן הסתם ולרוב היא עושה זאת מסיבות מוצדקות. ברוב המקרים, שגרירות ארה"ב בוחרת שלא לחדש את הוויזה במצבים הנ"ל: שהייה בלתי חוקית בעבר בארה"ב, רקע פלילי כזה או אחר, מילוי לא נכון של הטפסים, אם ארה"ב לא מאמינים שיש לכם סיבות מספקות לחזור לישראל. כמו למשל שאין לכם משפחה, ילדים או עבודה מסודרת.

איך ליברטי ויזה יכולה לעזור לכם בחידוש הוויזה?

אם אתם רוצים לעלות את הסיכויים שלכם משמעותית לחידוש הוויזה, מומלץ לעבוד את תהליך חידוש הוויזה לארה"ב בליווי מומחים. חברת ליברטי תלווה אתכם בכל תהליך הוצאת הוויזה, ותדאג לכך שהבקשה תעבור בצורה החלקה ביותר. חשוב לציין כי השגרירות לא מאשרת חידוש ויזה במקרים רבים כאשר מבקשי הבקשה לא ממלאים את המסמכים בצורה תקינה, עם ליברטי ויזה זה כמובן לא יכול לקרות. הם ממלאים את הטפסים באופן מקצועי ביותר וכך מעלים את הסיכויים שלכם לחידוש הוויזה. בנוסף, המוקד הטלפוני של ליברטי מקצועי ובעל זמינות גבוהה. תוכלו לקבל מענה במוקד בימים ראשון עד חמישי בין השעות 09:30 בבוקר עד 17:00 בצהריים.

בשורה התחתונה,

חידוש ויזה לארה"ב הוא בהחלט לא חידוש אוטומטי! וכדי לחדש את הדרכון תצטרכו לעבור תהליך בירוקרטי לא קצר. אך אם לא מתחשק לכם להסתבך במילוי מסמכים, פנו לחברת 'ליברטי ויזה' אשר ילוו אתכם בהגשת התהליך מתחילתו ועד סופו!

נגישות