הכן את ביתך לחורף: קרא לאיש מקצוע לזיפות גג הבית

אם אתם רוצים להכין את הגג שלכם לחורף ולהימנע מהנזילה הבאה, הגעתם למקום הנכון. במאמר הבא נסביר מה זה זיפות גגות, מה היתרונות והחסרונות של השיטה וכמה זה עולה.

מה זה זיפות גגות?

יש מגוון רחב של שיטות לאיטום גגות, כאשר זיפות היא אחת מהן. זיפות גגות היא פעולה שרק בעל מקצוע יכול לבצע והיא מתבצעת במיוחד בגגות שעמוסים בדודי שמש, מנועים של מזגנים וקולטים. בשלב הראשון בעל המקצוע יבצע הכנה של הגג, שהיא הבסיס לאיטום טוב. הוא ינקה את הגג באופן יסודי, ינתק ויזיז את כל דודי השמש, המזגנים והקולטים הצידה על מנת שיוכל ליישם את הזפת בקלות ובנוחות. אם על הגג יש חומר איטום אחר, בעל המקצוע חייב לנתק אותו מהגג, אחרת הזפת פשוט לא יידבק אל הגג.

רק לאחר עבודת ההכנה בעל המקצוע יוכל ליישם את הזפת על הגג. הוא ימרח את הזפת על יריעה מיוחדת שתמקסם את האחיזה של הזפת לגג. בתום העבודה בעל המקצוע חייב להלבין את הגג באמצעות סיד או חומר אקרילי על מנת לבודד את הזפת מקרני השמש.

מתי כדאי לזפת את הגג?

את הגג מומלץ לזפת כבר בחודשי הקיץ, על מנת שלא להגיע למצב שבו אתם מבצעים את האיטום מתוך לחץ כשכבר יש לכם נזילה בבית. במידה ולא עשיתם זיפות בקיץ, בהחלט תוכלו לעשות אותו גם בחורף, אך קחו בחשבון שהעבודה חייבת להתבצע על גג יבש לחלוטין על מנת שהזפת ידבק לגג כמו שצריך. ודאו שלא צפוי גשם בימים הקרובים, אתם צריכים הפוגה של כ-4 ימים בגשמים לאחר הזיפות.

מה היתרונות של הזיפות?

ניתן ליישם על כל גג – היתרון המשמעותי של הזיפות בא לידי ביטוי בכך שניתן ליישם אותו על כל גג בקלות. בניגוד ליריעות ביטומניות, אין צורך לנתק לגמרי מהגג את דודי השמש, הקולטים והמזגנים. פשוט מזיזים אותם הצידה ומורחים את הזפת בקלות ובמהירות.

איטום זול יותר – ביחס לשיטות איטום אחרות, כמו יריעות ביטומניות למשל, הזפת נחשב לחומר זול יותר ולכן גם האיטום של הגג יהיה יותר זול.

נוח ליישם את הזפת – בניגוד ליריעות ביטומניות הזיפות היא שיטה מאד קלה ליישום, היא לא דורשת מיומנות יותר מידי גבוהה והיא גם לא אורכת זמן רב.

הכן את ביתך לחורף: קרא לאיש מקצוע לזיפות גג הבית

מה החסרונות של הזיפות?

עמידות – בניגוד ליריעות ביטומניות הזפת לא עמיד לאורך זמן, במיוחד אם לא תתחזקו אותו כמו שצריך. הזפת הוא חומר גמיש שמתכווץ ומתרחב בהתאם לשינויי הטמפרטורה בחות, וזה מיד משפיע על האיכות של האיטום.

תחזוקה – זוכרים שאמרנו שזיפות גגות היא שיטה זולה יחסית? אז כאן מגיע הקאץ'. נכון, אמנם מדובר בשיטה זולה, אך על מנת לשמור על הזפת אתם חייבים להלבין את הגג אחת לשלוש שנים, שירות שעולה כמה אלפי שקלים. מכיוון שהזפת שחורה, חובה להלבין אותה באמצעות סיד או חומר אקרילי לבן על מנת לבודד אותה מקרני השמש שעלולים לסדוק אותה.

כמה עולה זיפות גגות?

עלות הזיפות נעה בין 50-35 ₪ למטר רבוע לגגות בשטח של מינימום 100 מ"ר. ככל שהגג שלכם יהיה קטן יותר, כך העלות למטר רבוע תעלה. עלות הלבנת הגג נעה בין 6-4 ₪ למטר רבוע. על זיפות גג אתם אמורים לקבל אחריות של בין 5-3 שנים, אך היא מותנית בכך שסיידו את הגג בקיץ.

לסיכום

זיפות גגות היא שיטה שמתאימה במיוחד לגגות עמוסים, יש לה לא מעט יתרונות לצד חסרונות ואם אתם מחפשים פתרון יחסית זול, מומלץ לכם לבחור בשיטה הזו.

נגישות