עשוי לעזור בדיכאון, בשיפור התפקוד המיני ומשמש כנוגד חמצון: הכירו את הזעפרן

זעפרן מוכר ברחבי העולם כמו גם בישראל כתבלין היקר ביותר בעולם. רבים מכנים אותו בשם "הזהב האדום" בזכות התכונות המיוחדות שלו וכן בזכות תהליך ההפקה המתבצע ע"י הפקה מתוך צלקת פרח הכוכרום התרבותי השייך למשפחת האירוסים וגדל בעיקר באזור צפון הודו. מדובר בתבלין שבו נעשה שימוש מעל ל 3,000 שנים, כאשר עוד מימי קדם השתמשו בתבלין הזה הן לטובת יצירת תבשלים, אבל גם לטובת הרכיבים הפעילים המצויים בתוך הזעפרן ואשר יכולים לעודד מגוון רחב של תהליכים גופניים לצד נפשיים. זיקוק של המרכיבים הפעילים לכדי יצירה של תוסף תזונה זעפרן מהווה פרצת דרך משמעותית בעולם הטיפול הטבעי, וזאת בשל הסגולות המיוחסות לאותם רכיבים המצויים בתוסף.

תוסף תזונה זעפרן – כל מה שצריך לדעת

מחיר קילו של זעפרן עשוי להגיע ל 10,000 דולר, וזאת בשל היותו של פרח הכורכום פרח עונתי שממנו ניתן לקטוף רק פעם אחת בשנה, ובעבודת יד קפדנית מאחר ולכל פרח יש שלוש צלקות בלבד. למרות היותו תבלין המיועד בעיקר לתיבול וקולינריה, בשנים האחרונות הצליחו חברות מובילות בתחומן לפתח תוסף תזונה המבוסס על חומרים פעילים אנטי בקטריאליים שלהם השפעה נרחבת, על מגוון תחומים:

שיפור מצב הרוח

מחקר שנערך בשנת 2018 בדק את ההשפעות של הזעפרן על גברים ונשים שסובלים מדיכאון ומצא כי זעפרן הוא בעל יכולת לעכב את הפינוי של הורמונים אשר מאפשרים למוליכים עצביים כמו דופמין וסרטונין לעבוד זמן רב יותר, ובהתאם לכך לשפר באופן משמעותי את היכולת להתמודד עם מצב של דיכאון כמו גם נטילה של תרופות נוגדות חרדה ודיכאון. תוכלו למצוא דירוג לתוספי זעפרן באתר ויטה פלוס, ובכך להוביל לבחירה מוצלחת בתוסף שיכול לסייע להתמודדות עם מצבים רגשיים מורכבים.

שיפור איכות השינה

החומרים הפעילים המצויים בתוך הזעפרן משפיעים לא רק על מצב הרוח ועל אין אונות אלא גם על איכות השינה. הסיבה לכך נובעת בעקבות פרצת דרך מדעית שבמסגרתה חוקרים הצליחו למצות את הרכיבים הטבעיים המשפיעים על היכולת להירדם כמו גם לקבל איכות שינה משופרת, כל זאת בשילוב של תמציות כמו גם ויטמינים ותמציות טבעיות שאותן ניתן לצרוך במסגרת נטילה של תוסף תזונה זה, בייחוד אם אתם מתכננים בקרוב לפקוד סדנה לניקוי רעלים שנמצאה כבעלת השפעות מצוינות על היכולת לשפר תהליכים רבים, כולל איכות השינה.

עשוי לעזור בדיכאון, בשיפור התפקוד המיני ומשמש כנוגד חמצון: הכירו את הזעפרן

אין אונות

תופעה של אין אונות היא תופעה נפוצה שמטרידה מאוד גברים שאינם מצליחים לתפקד בחדר המיטות, בעקבות מחלות, דלקות, שימוש בתרופות נוגדות דיכאון וכן חוסר איזון הורמונלי. בנוסף, אין אונות מושפעת מאוד גם מהמצב הנפשי, ועל כן רבים מהגברים שסובלים מהתופעה נמנעים מקבלת טיפול, בעקבות מגוון רחב של סיבות. בין הפתרונות הטבעיים אותם אפשר לנסות הוא כמובן תוסף תזונה בדמות זעפרן אשר נמצא במחקר בשנת 2009 כבעל השפעה חיובית על גברים שסבלו מאין אונות, בעקבות צריכה של 200 מ"ג של התוסף באופן קבוע למשך פרק זמן של עשרה ימים. הגברים שלקחו חלק בניסוי דיווחו לא רק על שיפור אלא גם על חשק מיני מוגבר, בניגוד לגברים שלא נטלו את התוסף.

לסיכום

תוסף תזונה בדמות זעפרן הוא בעל חשיבות בריאותיות  ונפשית יוצאת דופן ביחס לתוספי תזונה אחרים. מאחר ומדובר בתמצית טבעית לחלוטין, אין צורך במרשם רופא וניתן לצרוך אותו בהתאם להוראות המצוינות על גבי התווית. יחד עם זאת, מאחר והביקוש לתוסף זה הוא גבוה מאוד, ישנם לא מעט חיקויים בשוק ועל כן חשוב לבחון היטב את זהות החברה ממנה אתם רוכשים, כל זאת מתוך מטרה לוודא כי גם אתם תוכלו להתחיל ולהשתמש באופן קבוע בתוסף תזונה מהפכני בדמות תוסף תזונה זעפרן.

 

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

 

נגישות