שמעתם על סדנת ניקוי הרעלים של ישרוטל ביערות הכרמל? כל מה שצריך לדעת

בלב שמורת יערות הכרמל, משתרעת לה אחוזת הספא והבריאות הגדולה בישראל, היא מתפרסת על פני יותר מ-70 דונם של גנים מלבלבים וחורש ועונה לתואר: "הספא הטוב ביותר במזרח התיכון". לא לחינם בחרה מיכל אמיר למקם את סדנת ניקוי הרעלים שלה בתוך בית המלון המפואר של ישרוטל ביערות הכרמל. היופי שרק הטבע מסוגל להציע, בתוספת תזונה נכונה לגוף באופן מודרך, הם ערובה להטענת סוללה מלאה באנרגיות של גוף ונפש, מי שחווה – יודע.

מיכל אמיר מציעה סדנת תזונה ייחודית בשיטת צום מיצים ושינוי הרגלי אכילה ביערות הכרמל. הרפואה הטבעית מספרת על 2 סוגי צומות מקובלים: צום על בסיס מים – בצום זה נמנעים השוהים בתענית מצריכה של כל סוג מזון ושתייה מלבד מים. וצום על בסיס מיצים – צום בו נמנעים מאכילת כל סוג של מזון אולם שותים מים, ובנוסף, לוגמים מיצי ירקות, מיצי פירות, מרקי ירקות ותה צמחים.

בתהליך של צום מתרחש תהליך פירוק רקמות בסדר שונה מאשר בסדר יום רגיל, כאשר בצום, מתפרקים קודם תאי שומן, והשרירים שומרים על גמישות וכוח. מפתח שיטת צום המיצים, ד"ר אוטו בוכינגר, מומחה גרמני לרפואה פנימית, טוען, כי לצום מיצים יש את כל היתרונות הקיימים בצום מים, אולם תוספת המיצים המכילים סוכר, מספקים לגוף אנרגיה, ומונעים את תחושת הרעב.

ההבדל בין צום מים לצום מיצים לניקוי רעלים

בצום מיצים איכותי, הגוף מקבל את כל הדרוש לו, כולל מינרלים ויטמינים, אף שאיננו מכניסים לפה מזון מוצק, זאת משום שמיצי הפרות, המרקים ותה הצמחים – עשירים בערכים תזונתיים. ההנחיה הגורפת לצום מיצים היא: אימון ופעילות גופנית נמרצת לצורך הגברת האפקט של הניקוי והרפוי, זאת לעומת צום מים, בו ההמלצה הינה לנוח ולא להתאמץ.

מה משך הזמן המומלץ לצום מיצים?

פרק הזמן המומלץ לתזונה ייחודית זו הינו עד 4 ימים. חשוב לא לעבור את משך הזמן הזה, כדי לא להחסיר מהגוף ערכי תזונה החיוניים לתפקודו.

סדנת ניקוי הרעלים של ישרוטל ביערות הכרמל

ביערות הכרמל תוכלו ליהנות מסדנת צום מיצים מודרכת, בהנחיית מיכל אמיר. משך הסדנה 4 ימים, והיא מתרחשת באזור הפסטורלי ביותר, בספא הטבעי ביערות הכרמל, המספק את התנאים האופטימליים לשינוי הרגלים, לחידוש מלאי האנרגיה ולריפוי עמוק. הסדנה כוללת הדרכה אישית, הרצאות וכן פעילויות מגוונות כמו: שיעורי פילאטיס, יוגה, טאי צ'י, פלדנקרייז, התעמלות מים בבריכה, טיולי יער, שחיה, ריקוד ותנועה, ועוד שלל פינוקים שמציעה אחוזת יערות הכרמל.

למי מתאימה סדנת ניקוי הרעלים של ישרוטל?

הסדנה מיועדת לכל מי שרוצה להרגיש חופש מצריכת מזון בלתי פוסקת, לכל מי שרוצה להתחיל בשינוי הרגלי אכילה לצורך הפחתת משקל, גמילה מעישון, חיבור עמוק לגוף ולמה שהוא באמת זקוק לו, והקלה על מצוקה גופנית או נפשית. הסדנה מביאה לתחושת קלילות אנרגטית ולדרור שרק צום מאוזן יכול להביא בחובו.

צום מיצים לניקוי רעלים – התפריט

אין הגבלה על כמות המיצים אותם ניתן לשתות במהלך הצום והוא כולל: מיצי פירות (מלון, תפוחים, תפוזים ואשכוליות), מיצי ירקות (עגבנייה, מלפפון, סלרי, פטרוזיליה ועוד), מרקי ירקות (מרק ירקות שורש ומרק זוקיני), קפה ותה בלי הגבלה.

סדנת צום מיצים ביערות הכרמל – סיפור בן 20 שנה

מיכל אמיר מעבירה סדנאות ניקוי רעלים אקטיביות באחוזת יערות הכרמל כבר במשך 20 שנה, וגורמת לכל משתתף לחוות ארבעה ימים של שחרור ואנרגיה חיובית והמשך שינוי תזונתי מעמיק, בהדרכתה. מוזמנים גם אתם לחוות, לנסות ולהביע את דעתכם.

נגישות