תריסים חשמליים: כל מה שצריך לדעת לפני ההתקנה

אם אתם מתכוונים להתקין תריס חשמלי בבית ולא יודעים כל כך איפה מתחילים, הגעתם למקום הנכון. במאמר הבא נסביר איך בוחרים תריס חשמלי, כמה זה עולה ואיך נמנעים מתקלות מיותרות בתריס.

איך בוחרים תריס חשמלי?

לפני שאתם ממהרים לבחור את התריס החשמלי שלכם, אנחנו ממליצים לכם לעשות קצת שיעורי בית בנושא. ראשית, בחרו תריסים חשמליים של חברה מומלצת, כזו שיש לה מספיק ותק ומוניטין בתחום ומספקת תריסים חשמליים איכותיים שיחזיקו לכם מעמד לאורך שנים. בנוסף, חשוב להתאים את המנוע החשמלי לתריס. את זה כמובן יעשה הגורם המקצועי שממנו תרכשו את התריס, אך חשוב להתקין מנוע שיתאים למידות והמשקל של התריס שלכם. ככל שהתריס כבד יותר, כך אתם תצטרכו להתקין מנוע עוצמתי יותר.

לבסוף אנחנו ממליצים לכם לבדוק האם יש אחריות על התריס החשמלי. חברה מקצועית ואמינה שמאמינה במוצרים שלה לא תפחד לתת לכם אחריות ארוכה וגם לעמוד בו. אם תתחזקו את התריס נכון ותימנעו מתקלות (נדבר על זה בהמשך), סביר להניח שלא תצטרכו להפעיל את האחריות, לפחות  לא בשנים הראשונות של השימוש בתריס. בדקו לכמה זמן האחריות תקפה, מה היא כוללת ומה היא לא, על מנת שלא תופתעו כשתנסו להפעיל אותה כשיש לכם תקלה בתריס.

כמה עולה להתקין תריס חשמלי?

עלות ההתקנה משתנה בהתאם לסוג התריס, הגודל שלו ועלות המנוע שתתקינו בתריס. בנוסף, העלות משתנה בהתאם למותג שממנו אתם רוכשים את התריס ואם תבחרו לרכוש אותו מחברה לא מוכרת, מה שאנחנו כמובן לא ממליצים לכם לעשות, סביר להניח שתצטרכו לשלם פחות. בכל אופן, זה לא משנה מאיפה אתם רוכשים לבסוף את התריס, אנחנו ממליצים לכם לקחת כמה הצעות מחיר ולהשוות בניהן.

במקביל, כנסו למחירון המומלץ לצרכן בתחום התריסים החשמליים ובדקו כמה עולה התקנת תריס כמו שאתם מבקשים להתקין. השוו את המחיר שמופיע במחירון לזה שעל הצעת המחיר ואם יש פערים בניהם, דרשו לדעת ממה הם נובעים. בכל מקרה, השוו בין הצעות המחיר ובחרו בזו המשלמת ביותר עבורכם. בדקו שהצעת המחיר כוללת מע"מ, את שם החברה, הסוג של התריס וכמובן האחריות, באם קיימת כזו.

תריסים חשמליים: כל מה שצריך לדעת לפני ההתקנה

כך תמנעו לתקלות בתריס החשמלי

אמנם תריס חשמלי לא מייצר יותר מידי תקלות, אך אם הן כבר קורות, סביר להניח שזה יהיה בגלל התנהלות לא נכונה שלנו. ברוב המקרים המנוע של התריס נהרס כתוצאה מפתיחה של התריס על חפץ זר, כמו כיסא ששכחתם במרפסת למשל. במצב כזה, המנוע עובד רצוף מכיוון שהוא לא מבין מה גורם לתריס שלא להיסגר, עד שהוא פשוט מתקלקל. תקלה נוספת במנוע יכולה להתרחש כתוצאה מכך ששלבי התריס יצאו ממקומם ופגעו בחוטי החשמל של התריס. במצב כזה סביר מאד להניח שהמנוע לא יעבוד או יקצר.

בכל אופן, לפני שאתם סוגרים את התריס החשמלי אנחנו ממליצים לכם לבדוק היטב שאין חפץ זר שמאיים לחסום אותו מלהיסגר. בנוסף, אם אתם מזהים שחלק מהשלבים יצאו ממקומם אל תשמשו בתריס, זה עלול לגרום למנוע נזק. אגב, אם התריס שלכם מקצר כשאתם פותחים אותו, זה לא אומר שאתם חייבים להחליף מנוע, יתכן שמדובר בכלל בתקלה חשמלית בבית.

לסיכום, אם אתם מתכוונים להתקין תריס חשמלי בבית שלכם, אנחנו בהחלט ממליצים לכם לרכוש אותו מחברה מוכרת, מקצועית ואמינה, כזו שמספקת ללקוחות שלה את המוצרים הכי טובים ולא חוששת לתת ללקוחות שלה אחריות ארוכה.

נגישות