מובחרים: הכירו את נתחי הבשר הכי טובים

אם אתם מעוניינים להכין ארוחה מושלמת שהאורחים שלכם לא יפסיקו לדבר עליה, המאמר הזה מיועד עבורכם. קבלו את נתחי הבשר המובחרים ביותר, אלה שלא תרצו לוותר עליהם בארוחה הבאה.

פילה מדומה

פילה מדומה, כשמו כן הוא, הוא נתח בשר שדומה לפילה. עם זאת חשוב לציין שהמרקם שלו שונה מהפילה האמיתי, שכן מדובר בנתח בעל סיבים מרובים שדורש בישול ארוך. זו בדיוק הסיבה שבגינה אנחנו ממליצים להשתמש בנתח הזה בבישול ארוך בקדירה, בישול שיוציא מהנתח הזה את המיטב. אגב, אפשר לרכוש פילה מדומה במעדני גורמה וזה אפילו מומלץ, שם יש את הנתחים האיכותיים ביותר כיום בשוק.

אנטריקוט

נתח האנטריקוט נקרא גם ורד הצלע, הוא הנתח הצמוד לצלעות של הפרה. לאור העובדה שבמרכזו של הנתח יש פיסת שומן בצורה של עין, הוא גן נקרא סטייק עין. מדובר בנתח עסיסי מאד ומה שמיוחד בוא הוא שעין השומן הזו נמסה בעת הצלייה, מה שכמובן מעניק לו טעם עסיסי במיוחד. הוא מתאים במיוחד לצלייה על הגריל, כך שאם אתם עושים על האש אתם ודאי לא תרצו לוותר על הנתח הזה.

צלעות

במילה אחת, וואו. מדובר בנתח שנמצא בין הצלעות לנתח של האנטריקוט והוא מאופיין בשומן רב, מה שמעניק לו טען עסיסי מאד. הנתח הזה מתאים במיוחד לבישול איטי, קדירות, חמין ועוד. אם בא לכם קצת להתאמץ, תוכלו לטחון אותו לבשר טחון ולהכין קציצות מושלמות ולבשל אותן בבישול איטי במיוחד שיעניק להן טעם מושלם בזכות השומן הרב שנמצא בנתח.

פילה

דיברנו מקודם על הפילה המדומה, כעת נסביר על הפילה האמיתית. נתח יוקרתי במיוחד שנמצא מתחת לצלעות של הפרה, נתח רק מאד ודיי נקי משומן. זו בדיוק הסיבה שבזכותה ניתן להכין את הנתח הזה במהירות ואין צורך לצלות אותו לאורך זמן. צלייה בתנור, סטייקים, רוסטביף, אלה רק חלק מהדברים שניתן להכין מהפילה.

שריר הזרוע

עוד נתח שמתאים לבישול איטי הוא שריר הזרוע. הוא מתאים במיוחד לבישול בקדירה ולכן הוא נמכר ברוב המקרים בצורה של קוביות. ניתן להכין אותו גם כאוסובוקו בפרוסות עבות במיוחד. שריר הזרוע ידרוש מכם קצת יותר עבודה ומאמץ, הבישול יהיה ארוך אבל האמינו לנו שהסבלנות שלכם תשתלם כי הוא פשוט נתח מושלם.

צלי כתף

אחד מהנתחים הכי פופולריים בקרב לקוחות, נתח עסיסי שבמרכזו עובר פס של ג'לטין וגם הוא מתאים לבישול ארוך. בין השאר תוכלו להכין מצלי הכתף גולש או צלי בקדירה, פשוט מושלם. במהלך הבישול פס הג'לטין יתרכך ויהפוך את הנתח הזה לנתח בעל טעמים שייחודיים רק לו.

קשתית

אם שמעתם פעם את המושגים אסאדו או שפונדרה, הכוונה היא כמובן לנתח הקשתית. מדובר בנתח עסיסי בעל שכבות שומן רבות וניתן לרכוש אותו עם או בלי עצם. גם הנתח הזה מתאים במיוחד לבישול איטי, תבדילי קדירה ואפילו מרק בשר עשיר בטעמים.

צוואר

הצוואר הוא נתח מיוחד מאוד, ולו לאור העובדה שלא כולם מתחברים אליו. הטעם שלו חד מאוד, אי אשפר לפספס את הייחודיות שלו מכיוון שמדובר למעשה בנתח של שריר, הוא מתאים במיוחד לבישול ארוך בקוביות קטנות או במרק. ניתן גם לטחון אותו לקציצות טעימות ועשירות במיוחד, אם אתם מתחברים לטעם של הנתח כמובן.

לסיכום

אם אתם חובבי בשר מושבעים ורוצים להכין את הארוחה המושלמת שלא יפסיקו לדבר עליה, אנחנו ממליצים לכם לבחור בנתחים שסקרנו במאמר זה.

נגישות