חשוב לדעת: כך פונים לפניות הציבור של המועצה להשכלה גבוהה

אחד מהגופים החשובים ביותר במדינת ישראל היא המועצה להשכלה גבוהה. מדובר בגוף ממלכתי בלתי תלוי עם שורה של סמכויות ותפקידים הכוללים בין היתר: פיקוח על הענקת תארים, בדיקת איכות של תחומי הלימודים במוסדות להשכלה גבוהה, יצירת שיתופי פעולה בין המוסדות האקדמאיים וכן הסמכת מוסדות להענקת תארים וכן סמכויות נוספות נרחבות. המועצה הוקמה בשנת 1958 והיא פועלת מכורח חוק המועצה להשכלה גבוהה אשר אושר בשנת 1958, אז הוקמה. שר החינוך הוא יושב הראש של המועצה ולצידו משמשים בין 19 ועד 25 חברים, כולל יו"ר אגודת הסטודנטים וכן יו"ר הוועדה לתכנון ולתקצוב. המועצה מתכנסת בכל ימי השנה ובמסגרת תפקידה אחראית גם על קבלה וטיפול של פניות הציבור. לצערנו, חלק גדול מהציבור אינו מודע לכך כי הוא יכול לפנות לוועדה לטובת טיפול בפניות ועל כן חשוב לדעת כי יש לכל אזרח וסטודנט את היכולת לפנות למועצה, במספר דרכים, כפי שנפרט כעת.

חשוב לדעת: כך פונים לפניות הציבור של המועצה להשכלה גבוהה

כיצד פונים למועצה להשכלה גבוהה?

על מנת להגיש פנייה למועצה נדרש לכתוב בכתב בלבד ולהגיש את הבקשה באמצעות מספר דרכים. הדרך הראשונה מתבצעת באמצעות שליחת מייל לכתובת [email protected], כאשר מיד לאחר שליחת המייל תוכלו לקבל אישור קבלה והמשך טיפול. נוסף לכך, ניתן לשלוח פקס למספר 02-5094545 או להעביר מכתב דרך דואר ישראל לכתובת ז'בוטינסקי 43 בירושלים. דרך נוספת ואפקטיבית לטובת פנייה למועצה יכולה להתבצע באמצעות כניסה לאתר הרשמי והורדה של טופס מקוון אותו מגישים דרך האתר. שימו לב כי לאחר שאתם ממלאים את הפרטים הפנייה שלכם תועבר באופן אוטומטי לפניות הציבור, לטובת המשך טיפול. במידה ואתם רוצים לדעת מהו הסטטוס של הפנייה שלכם ניתן ואף רצוי ליצור קשר במספר  02-5094544 כאשר המענה הטלפוני ניתן בכל ימות השבוע בין השעות 10:00 ועד 13:00. היכולת לפנות למועצה להשכלה גבוהה היא יכולת השמורה לכל אזרח במדינת ישראל, ואותה מומלץ לנצל לטובת שאילת שאלות כמו גם פניות בנושאים שונים הנמצאים במסגרת הסמכויות של הוועדה.

לסיכום, המועצה להשכלה גבוהה היא גוף ממלכתי העוסק במגוון רחב של פרויקטים בתחום ההשכלה הגבוהה ואשר כוללים בין היתר הקמת תשתיות מחקר, קידום נשים, יצירת שיתופי פעולה, הכרה במוסדות להשכלה וכן אמון על שיפור איכות ההוראה. היכולת של הציבור לפנות למועצה באמצעות הכלים אותם הצגנו לכם יכולה לסייע לכם לקבל מענה בעבור סוגיות המטרידות אתכם כמו גם לקבל מענה על שאלות נפוצות. שימו לב כי באתר הרשמי של המועצה ניתן לאתר בקלות מידע רלוונטי בנוגע לסוגיות שונות הנוגעות לתחום ההשכלה הגבוהה, ועל כן שילוב של שני הכלים הללו מהווה דרך לקבל מענה בעבור נושאים שבהם המועצה נושאת באחריות כמו גם מטפלת מתוקף סמכויותיה.

נגישות