קופת גמל להשקעה: זהו אחד ממכשירי החיסכון הפופולריים בישראל

חיסכון הוא אינו רק בגדר בחירה, זו החלטה מושכלת וחשובה שיכולה לעצב את גורלכם ואת עתידכם הפיננסי. התפקיד של חיסכון הוא לשמש כרשת ביטחון ולספק הזדמנות להגשים חלומות, ובמקביל גם להגן מפני מצבים בלתי צפויים. כשאתם עומדים בפני מצבים לא ודאיים מבחינה פיננסית, החיסכון הוא זה שיכול להציל אתכם ולדאוג לכם לחופש כלכלי ולשקט נפשי. אחד ממכשירי החיסכון הפופולריים כיום בישראל הוא קופת גמל, והוא מוצע על ידי חברות שונות. לקופת גמל יש יתרונות רבים, והיא הזדמנות מצוינת לחסוך כסף שניתן יהיה להשתמש בו בכל זמן שתרצו. שוקלים לפתוח קופה כזו? עדיין לא יודעים למה זה בכלל כדאי? המאמר הבא הוא במיוחד בשבילכם.

כל מה שחשוב לדעת  על קופת גמל

קופת גמל להשקעה היא אחד מאפשרויות החיסכון המובילות ביותר כיום, במיוחד אם אתם מחפשים יציבות פיננסית וודאות ברמה גבוהה יחסית. תמיד חשוב שתהיה תוכנית מגירה מוכנה למקרה חירום שתשמש כאמצעי חיסכון והשקעה, בעיקר לאור שינויים כלכליים תמידיים וכן לאור העובדה שבאופן כללי החיים הם די שבריריים, וקופת גמל היא כלי מצוין שמתאים לכל אחד ואחת. זהו מכשיר חיסכון שניתן לפתוח כבר בגילאים צעירים, והיא מציעה יתרונות רבים ויעילות גבוהה מאוד בניגוד לאפשרות של חיסכון דרך הבנק.

 

 

אילו יתרונות מציעה לכם קופת גמל?

קיימים לא מעט מכשירי חיסכון בישראל, וקופת גמל הוא אחד הטובים ביותר ביניהם. הינה כמה מהיתרונות הרבים שהוא מציע לכם:

  • הכסף נזיל: ניתן למשוך את הכסף בכל זמן שרוצים מבלי לשלם קנס, וזהו יתרון עצום לכל שלב בחיים. תוכלו לנצל אותו ליציאה לחופשה בצפון תאילנד, להרשמה ללימודים וגם סתם כדי למנוע מהעו"ש שלכם להגיע למינוס.
  • מגוון מסלולי השקעה לבחירה מיטבית: קיימים סוגים שונים של מסלולי השקעה שמהם ניתן לבחור בהתאם לסיכון המועדף, למטרות שרוצים להשיג ולטווח ההשקעה.
  • מתאים לכל גיל: את קופת הגמל תוכלו לפתוח בכל שלב בחיים. אם יש לכם ילדים, אתם יכולים לפתוח קופת גמל גם להם מהרגע שנולדו, וכך לספק להם תוכנית חיסכון אפקטיבית במיוחד.
  • מתאים לכל אדם: כל אחד יכול לפתוח קופת גמל על שמו ועל שם כל אחד מבני המשפחה שלו.

יתרונות נוספים

  • הרווחים שלכם פטורים ממס רווחי הון: בניגוד לחסכונות אחרים, הרווחים שלכם בקופת גמל פטורים ממס רווחי הון בגיל הפרישה. התנאי לכך הוא קבלת הכספים כקצבה ולא באופן של משיכה חד פעמית.
  • אפשרות לנייד את הקופה: אם אתם מחליטים מכל סיבה שהיא להעביר את הקופה לחברה אחרת, ניתן לעשות זאת בקלות ולשמור על כל הזכויות שנצטברו באותה קופה עד לאותו יום.
  • לקיחת הלוואה: אפשר לקחת הלוואה על חשבון הקופה בגובה של עד 80 אחוזים מהסכום שצברתם בה עד לאותה התקופה. מדובר בהלוואה בתנאים מצוינים, כלומר בריבית נמוכה מאוד בהשוואה להלוואות אחרות.
  • דמי ניהול נמוכים: בהשוואה לתיקי השקעות או קרנות נאמנות, דמי הניהול של קופות גמל הם נמוכים ואטרקטיביים מאוד.

יש גם כמה חסרונות לקופת גמל, בהשוואה לאפיקי חיסכון אחרים. כמו: מגבלה על הסכום שאותו ניתן להפקיד בכל שנה, אין כיסויים ביטוחיים ואין גם הטבות מס בעת ההפקדה. עם זאת כן כדאי לדעת שהיתרונות הרבים עולים על החסרונות, מה שהופך את קופת הגמל לכלי יעיל, נכון ומשתלם לרבים.

לסיכום

יש לא מעט דרכים לחסוך כסף ולהשקיע, וקופת גמל להשקעה נחשבת לאחת המומלצות ביותר שבהן מתוקף כך שהיא כוללת יתרונות רבים בתחומים שונים. קופות הגמל בישראל מנוהלות כיום על ידי חברות הביטוח וכמה מבתי ההשקעות והן חלופה מעולה לכלי חיסכון אחרים, לרבות תוכנית חיסכון של בנק, קרן השתלמות ועוד.

נגישות